Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Morrissey w Polsce już za kilka dni

Byłego wokalistę grupy The Smiths, Morrissey'a, będzie można zobaczyć na dwóch koncertach w Polsce: 22 lipca w Klubie Studio w Krakowie oraz 24 lipca w Klubie Stodoła w Warszawie. W latach 80-tych Morrissey, jako wokalista i tekściarz jednego z najważniejszych indie zespołów w Wielkiej Brytanii, The Smiths, dzięki głębokim poetyckim tekstom, w których wyrażał poczucie wyobcowania społecznego, stał się swego rodzaju rzecznikiem zbuntowanej młodzieży rozczarowanej rzeczywistością. Zespół rozpadł się w 1987 roku w wyniku konfliktu między liderami grupy: Morrissey'em a gitarzystą Johnym Marrem. Morrissey rozpoczął wówczas karierę solową.
W 1988 roku Morrissey nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Viva Hate". Drugi solowy album wydany w 1991 roku - "Kill Uncle" okazał się jednak niewypałem, a część krytyków wróżyła mu nawet koniec kariery. Rok później ukazał się jednak album "Arsenal", który został okrzyknięty najlepszą płytą roku. Wydany w 1994 roku singiel "The More you Ignore Me The Closer I Get" z płyty "Vauxhall and I" znalazł się na liście 50 najlepszych przebojów w USA. Niestety na tym skończyły się jego sukcesy w latach 90-tych. Wydane w drugiej połowie dekady dwa kolejne albumy zostały dość chłodno przyjęte przez krytyków i publiczność. W 2004 roku Morrissey powrócił na scenę muzyczną nagrywając album "You Are the Quarry", którego sukces udowodnił, że artysta odzyskał dawną formę.

Magazyn muzyczny NME określił Morrissey'a "jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii", a "The Independent" napisał, że "wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia".
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły