Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Misfits zagra na Jarocin Festiwal 2013

Misfits, Jarocin Festiwal 2013, Jarocin Festiwal, horror punkZnamy pierwszych wykonawców jacy wystąpią podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Będą to: Misfits, Maria Peszek, Hunter, Mela Koteluk, The Menzingers oraz Tigers Jaw. Misfits często określa się mianem prekursorów horror punku, w ich twórczości można jednak odnaleźć również elementy klasycznego punk rocka czy heavy metalu. Kojarzeni przede wszystkim ze sceną punkową lat 80'tych stali się zespołem niemalże kultowym zarówno dzięki oprawie swoich występów, jak i charakterystycznemu stylowi, w którym podstawę stanowią skóra, kolce, grzywki (tzw. Devilock) i oczywiście makijaż.

Zespół powstał w 1977 roku w Lodi, New Jersey, z inicjatywy Glenna Danziga i Jerry’ego Only. Nazwę zapożyczyli oni od ostatniego filmu z udziałem Marilyn Monroe – „The Misfits” (czyli w polskim tłumaczeniu: „Skłóceni z życiem”). Debiutowali płytą „Walk Among Us” w 1982 roku, jednak już rok później (i po wydaniu drugiego albumu) zespół się rozpadł. Do 1995 jego założyciele walczyli o prawa do wydawania i występowania pod szyldem Misfits. W końcu to Jerry Only uzyskał prawa do nazwy zespołu, Danzig jednak zachował prawa do nagrań z lat 80. Obecnie Misfits to trio. Zespół tworzą: Jerry Only, Dez Cadena i Eric „Chupacabra” Arce. W październiku 2011 roku światło dzienne ujrzał najnowszy, siódmy już, album grupy – „The Devil’s Rain”. 5 lutego tego roku ukazał się koncertowy krążek „Dead Alive” zawierający 14 nagrań, przede wszystkim z ostatniego etapu działalności.
7 marca do sprzedaży trafią karnety oraz bilety jednodniowe na tegoroczny Festiwal w Jarocinie (19-21 lipca). Można je będzie nabywać za pośrednictwem systemów www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz  www.ebilet.pl, a także na stronie www.go-ahead.pl. Dostępne będą również w Jarocińskim Ośrodku Kultury, a także punktach stacjonarnych w Poznaniu takich jak Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop oraz Rock Long Luck.Karnety kosztują 130 zł do 30 czerwca oraz 140 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.
http://www.jarocinfestiwal.pl/
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły