Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Marduk - Panzer Division Marduk

Marduk należy do tego typu zespołów, który potrafi zaskakiwać - nieważne czy pozytywnie czy nie, ale w zasadzie, każde kolejne wydawnictwo Norwegów wzbudza ogromne zainteresowanie, choć formacja ta nigdy nie nagrała albumu, który stał by się taka ikoną black metalu jak "De Mysteriis Dom Sathanas" Mayhem, "Anthems To The Welkin At Dusk" Emperor, czy "Moon In The Scorpio" Limbonic Art. Marduk nagrał za to album ze wszech miar wyjątkowy.
"Panzer Division Marduk" bo o nim mowa, to eksplozja agresji i szybkości. W zasadzie przez te około pół godziny obcujemy z deszczem blastów zagranym w zawrotnie szybkim tempie. Gitary dotrzymują tempa perkusji i niewiele partii instrumentalnych jest tu selektywnych. Wszystkie utwory brzmią do siebie podobnie i co najwyżej riff otwierający stanowi pewien wyróżnik. Łomot jest doskonałym słowem określającym zawartość "Panzer Division Marduk" - nigdy przedtem nie słyszałem tak bezlitosnego black metalu, który z jednej strony zachowuje wszelkie cechy oldschoolowego grania, a z drugiej posiada siłę rażenia zespołów uprawiających symfoniczną odmianę black metalu. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to granie na jedno kopyto i ciężko byłoby się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ale o dziwo ta sieczka jest całkiem osobliwa.

Niewątpliwie nie jest to album dla każdego., nie jest to też najlepsze osiągnięcie norweskiego kwartetu. To wydawnictwo jest wyjątkowym tworem, skierowanym do bardzo wąskiego grona słuchaczy, a dokładnie do tych, którzy potrafią zrozumieć hałas. Osobiście się do nich nie zaliczam i lubię zapuścić "Panzer Division Marduk" gdy mam już za sobą ze 2 czteropaki piwa i chce poczuć, że coś pulsuje szybciej niż moja wątroba. Jakby jednak nie patrzeć - ciężko wobec tego wydawnictwa przejść obojętnie.

Wydawca: Osmose Records (1999)
Komentarze
Krwawy : To jest najlepszy album Marduka! Deklasuje dokonania wielu innych kapel.
WUJAS : Bardzo dobra płyta tylko wymagająca uwagi. Pamiętam, że też na po...
CrommCruaich : Płyta trochę monotonna, ale dobra na odmóżdżenie się :)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły