Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Isilgate - Fight Your Demons Tour 2017

Isilgate, Fight Your Demons Tour 2017, folk metal, symphonic metal

Jesienią tego roku Isilgate rusza w trasę po Lubelszczyźnie. W trakcie jej trwania zespół wystąpi u boku: Closterkeller, Chainsaw, Exlibris, Gutter Sirens, Mastemey, Trap i Time of the Sinners. Pierwsza odsłona „Fight Your Demons Tour 2017” składa się z pięciu występów, które odbędą się w Lublinie, Chełmie, Białej Podlasce i Kraśniku. Kolejne koncerty zostaną ogłoszone w październiku. Isilgate powstał w 2014 roku. Od początku istnienia inspiracją dla grupy były nurty symfonicznego metalu, folkowe, elementy muzyki filmowej oraz klasycznej. 

Stąd też zespół oscyluje wokół tematyki związanej z fantastyką, mitologią, baśniami i literaturą. W 2016 roku zespół wydał demo, na którym znalazły się trzy utwory skomponowane w dość klasyczny dla tego nurtu sposób, jednak dobrane tak, by każdy z nich ukazywał coś innego. 

Utwory, o których mowa: „Eternal Wanderer”, „In the Heart of War” oraz "Survivors", są ogólnodostępne na portalu muzycznym Youtube. Jak mówi sam zespół: "tematyka naszych kompozycji nie jest jednolita i w dużej mierze zależy od charakteru treści muzycznej. Na jej podstawie tworzony jest tekst do danej kompozycji. Nasze utwory bywają podniosłe i są wzbogacone chórami. Z czasem materiał, który tworzyliśmy zmieniał się i z klasycznej formy symfoniczno metalowej, którą ukazaliśmy w demo, zaczął czerpać z współczesnych nurtów, muzyki lektronicznej, czy popularnej. Efekt naszej pracy nad nowym materiałem będzie można ocenić przy okazji kolejnych nagrań i koncertów w ramach „Fight Your Demons Tour 2017”. Obecnie nadal pracujemy nad materiałem, aby niedługo zarejestrować kompozycje na naszą pierwszą płytę długogrającą."

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły