Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Infliction - Revolution Machine

Infliction, Low Distance Boom, Revolution Machine, death metal, hardcore, groove metal, metalcore

Infliction to bydgoski zespół, który działa już parę lat na rynku muzycznym. Pierwsze demo „Low Distance Boom” wydali w 2011 roku i nawet zawieruszyło się ono w moich zbiorach. Teraz debiutują albumem „Revolution Machine”, który jest takim pomieszaniem death metalu z hardcorem, który sam zespół słusznie nazywa groove metalem.

Nie powinienem bezpośrednio porównywać nowego materiału do pierwszej demówki, bo po drodze było jeszcze EP, którego nie znam, ale nie zmienia to faktu, że od swojego zarania zespół poczynił ogromny postęp. „Reolution Machine” to płyta silna, rześka i energiczna. Ma mocne brzmienie, a gitary grają naprawdę ciężkie riffy. W tworzeniu miażdżącej scenerii bardzo pomaga też bas, którego niski, ociężały dźwięk wyraźnie młóci w pierwszej linii. Zespół umiejętnie szafuje też zwolnieniami, które dobijają do ziemi, ale nie powodują spowolnienia całych konstrukcji (za wyjątkiem ostatniego "Dawn Of The New World"), gdyż, tak jak już napisałem jest to żwawa i intensywna muzyka, z dużą dawką metalcoreowego powera. Do tego głęboki, zachrypnięty, coreowy growl i mamy obraz całości.

Co jednak ważne Infliction potrafił też wymyślić ciekawe kawałki. Po kilkukrotnym przesłuchaniu płyty zaczynają się one układać w fajne i znajome kompozycje. Od razu też słychać, że jest to świetna muzyka na koncerty. Nic tylko ruszyć w młyn przy takim „Bombs Away!” czy „Inflict The Masses”, dać się zdusić ołowianą, ale nie pozbawioną melodii, atmosferą „OD” czy „No Respect” (tu bas naprawdę rządzi), a także wyskakać przy „Raising The Terror” i „Fuck Tha Police”.

W liście, jakim dostałem od zespołu, poruszony jest też temat społecznych i politycznych tekstów, ale tego wątku nie rozwinę, gdyż do otrzymanej wersji promocyjnej płyty, takowe nie są dołączone. Polecam więc skupić się na muzyce, bo jest na czym. No i wypatrujcie koncertów.

Tracklista

01. The New Beginning
02. Avanger Savagement
03. Bombs Away!
04. OD
05. Raising The Terror
06. Fuck Tha Police
07. No Respect
08. Inflict The Masses
09. Hate Into Hate
10. Candyman
11. Kingslayer
12. Dawn Of The New World

Wydawca: Infliction (2018)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły