Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

I AM X w październiku dwukrotnie w Polsce

Można by powiedzieć, że Chris Corner, lider zespołu Sneaker Pimps, a zarazem ciało i duch I AM X, bardzo polubił nasz kraj, bowiem ponownie wystąpi w Polsce. Tym razem na dwóch koncertach, które będą miały miejsce już za dwa miesiące. Corner wystąpi 17 października w krakowskiej Rotundzie, a dzień później pojawi się na deskach stołecznej Stodoły. Przypomnijmy, że Chris wystąpił podczas tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie, a w ubiegłym roku ukazał się album "Live In Warsaw" będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce.
Nie są jeszcze znane ceny i miejsca sprzedaży biletów. O pojawiających się szczegółach koncertów będziemy informować na bieżąco.

I Am X jest solowym projektem Chris'a Corner'a, lidera zespołu Sneaker Pimps, powstałego w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych w Londynie. Do dziś Sneaker Pimps wydało cztery albumy. Ostatnia płyta nagrana została w 2002 roku i zatytułowana jest "Bloodsport". Debiutancki album I Am X, zatytułowany "Kiss and swallow" ukazał się w lipcu 2004 roku. Muzyka na tym wydawnictwie zdecydowanie poszła w stronę elektro (za znakomity przykład może posłużyć "Skin vision" i "Your joy is my low"). Drugi album, "The Alternative" został wydany w roku 2006. Stylistycznie zbliżony jest do poprzedniego; wyróżnić można jednak położenie większego nacisku na grę gitary; płyta jest też nieco bardziej popowa.

www.iamx.co.uk
www.myspace.com/iamx

Organizator: Go-Ahead & Fabryka Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły