Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

The Sisters Of Mercy zagra u nas dwukrotnie

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie warszawskim koncertem The Sisters Of Mercy organizatorzy postanowili, że na jednym występie, w naszym kraju, legendarnych muzyków się nie skończy. Odpowiadając na zapotrzebowanie fanów organizatorzy postanowili zaproponować drugi koncert w czasie polskiej wizyty Sióstr, w krakowskim Klubie Studio. Koncert odbędzie się dzień po warszawskim show formacji - 31 marca. Wizycie The Sisters Of Mercy w Polsce patronuje DarkPlanet.
Szczegóły koncertów The Sisters Of Mercy w Polsce:

30 marca, Warszawa,
Stodoła, ul. Batorego 10
www.stodola.pl
Bilety:
105 zł w przedsprzedaży
120 zł w dniu koncertu

31 marca, Kraków,
Studio, ul. Budryka 4
www.klubstudio.pl
Bilety:
95 zł w przedsprzedaży
110 zł w dniu koncertu

Więcej na stronie organizatora koncertów Go-Ahead.

The Sisters Of Mercy powstali w 1980 roku w Leeds. Nazwę zaczerpnął z pięknej ballady Leonarda Cohena zatytułowanej właśnie "Sisters Of Mercy". Na początku grupę tworzyli: Andrew Eldritch (wokal, gitara elektryczna) Craig Adams (gitara basowa), Gary Marx (gitara elektryczna) oraz tzw. Dr. Avalanche czyli automat perkusyjny. W 1980 roku zespół wydał pierwszy singiel "Damage Done", w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. W kwietniu 1982 roku ukazuje się kolejny singiel grupy "Body Electric", natomiast największe uznanie zdobył singiel "Alice" wydany w listopadzie 1982 roku. Od tego czasu fama o Siostrach żyła już własnym życiem a dzięki niezapomnianym koncertom Siostry zdobywały rzesze fanów. Głęboki i niski wokal Eldritcha trafił prosto w serca słuchaczy zupełnie ich zniewalając na kolejne 25 lat.

Więcej informacji o zespole znajduje się w Encyklopedii DarkPlanet oraz na oficjalnej stronie zespołu: www.the-sisters-of-mercy.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły