Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

How To Destroy Angels - nowy projekt lidera Nine Inch Nails

Trent Reznor ujawnił wstępne dane dotyczące jego nowego projektu How To Destroy Angels powstałego kosztem tymczasowej rezygnacji z jakichkolwiek działań (studyjnych i koncertowych) pod szyldem legendarnego Nine Inch Nails. Z informacji muzyka wynika m.in., że od początku bieżącego roku regularnie powstają nagrania na szykowaną na lato debiutancką EPkę projektu, który prócz samego Reznora tworzą jego żona Mariqueen Maandi oraz brytyjski kompozytor, producent i inżynier dźwięku Atticus Ross (odpowiedzialny za produkcję i programming czterech albumów NIN). Producentem 6 zarejestrowanych do tej pory utworów jest Alan Moulder. W sieci krążą dwa single - "A Drowning" wydany jako download 4 maja oraz "The Space In Between" zilustrowany teledyskiem w reżyserii Ruperta Sandersa. Na oficjalnej stronie projektu, prócz potwierdzonej informacji o EPce można przypatrzyć się grafice będącej okładką jednego z singli, przedstawiającą kobietę łudząco podobną do małżonki Reznora.
Nowy zespół Reznora zaczerpnął swoją nazwę od tytułu opublikowanego w 1984 roku wydawnictwa grupy Coil, której wielkim fanem jest Reznor. Na pytanie "jak jego nowy projekt różni się od tego, co wychodziło pod szyldem Nine Inch Nails" muzyk odpowiedział, że jego nowa muzyczna działalność jest w zbyt wczesnej fazie by porównywać obie formacje. Reznor przyznał, że opublikowany w sieci utwór jest "bardziej NINowski" niż mu się wydaje. Dodał, że mimo wszystko How To Destroy Angels szybko znajdzie swoją własną muzyczną tożsamość i nie będzie jedynie klonem Nine Inch Nails. Sądząc po oficjalnym MySpace i wymienionymi tam zespołami, które natchnęły muzyka przy tworzeniu muzyki pod nowy projekt (m.in. Cabaret Voltaire, Human League, My Bloody Valentine, CAN) faktycznie możemy doczekać się zupełnie czegoś nowego i intrygującego.

Jak donoszą media, amerykański muzyk już ponoć krótko po ostatnim koncercie NIN w Los Angeles nosił się z zamiarem otwarcia nowej muzycznej działalności, co też kilka miesięcy później uczynił.

.

MySpace: www.myspace.com/howtodestroyangels
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły