Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

High On Fire powraca do Polski

High On Fire, metal, Bask, Black Tusk, Luminiferous

Knock Out Productions prezentuje koncert stoner-doomowego walca zniszczenia – High On Fire. Ekipa dowodzona przez legendarnego Matta Pike’a (Sleep) zagra 3 listopada w krakowskim klubie Fabryka. Dzieło sonicznej destrukcji wspierać będą Black Tusk i Bask. To będzie pierwszy od ośmiu lat występ High On Fire w Polsce. Matt Pike nie gości w Polsce zbyt często. Nadarza się więc wyjątkowa okazja zobaczenia w akcji muzyka, który jest współodpowiedzialny za powstanie stonera, sludge’u i rozmaitych wariacji takiego grania. Zarówno jako muzyk legendarnego Sleep, jak i High On Fire.

Wraz z Mattem zawitają do Polski jego wieloletni współpracownicy i przyjaciele, bębniarz Des Kensel oraz basista Jeff Matz. Co jednak najważniejsze, High On Fire zjawi się u nas, promując absolutnie kapitalną płytę „Luminiferous”, pierwszą po ponad trzyletniej przerwie. Dziewięć kapitalnych numerów wyprodukował Kurt Ballou z Converge. 

BLACK TUSK (USA) sludge, stoner metal:

Kilkanaście miesięcy temu gościli u nas wraz z Crobot i Black Label Society. Przyjechali do nas niedługo po tragedii, jaką była śmierć w wyniku ran odniesionych w wypadku motocyklowym, basisty i wokalisty Jonathana Athona. Od tamtej wizyty znaleźli następcę przyjaciela, którym został Corey Barhorst (kiedyś Kylesa). A Andrew Fidler już dawno wykurował złamaną w Polsce nogę.

BASK (USA) stoner, psychodelia, americana:

Piszą o sobie jakże skromnie: „Jesteśmy czterema facetami z Asheville w Północnej Karolinie, którzy kochają grać muzykę”. Przesadzają ze skromnością. Debiutancki album Bask, „American Hollow” z 2014 roku, zebrał mnóstwo pochlebnych recenzji. Jesse, Scott, Ray i Zeb cenią ponad wszystko świetne melodie oraz wyrazisty rytm „który słychać z odległości paru mil”. Sami określają to, co grają jako „progressive, heavy, psychedelic, Americana”. Aczkolwiek słychać, że zaczynali od Black Sabbath i równie bliski był (i zapewne jest) im Kyuss. 

Zagrają:

HIGH ON FIRE (USA) stoner/doom metal

+

Black Tusk (USA) sludge, stoner metal

Bask (USA) stoner, psychodelia, americana

3 (wtorek) listopada 2015

Kraków - Fabryka, ul. Zabłocie 23

Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

Knock Out Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły