Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Hegeroth - Perfidia

Perfidia, Hegeroth, black metal, Necrophobic

Wydając swoją trzecią płytę „Perfidia”, Hegeroth powrócił do produkcji i dystrybucji metodą chałupniczą, to znaczy bez oficjalnego wydawcy. Tym bardziej należy więc docenić dobrze wydany digipack, z ładną oprawą graficzną i książeczką z tekstami. W środku zaś osiem mocnych, ale zarazem klimatycznych i melodyjnych black metalowych utworów, w których i wichrem zionie i grozą zawieje.

Na początek uwaga, żeby się nie przestraszyć. „Hand By Hand” wjeżdża takim łupnięciem, że można zostać zdmuchniętym sprzed głośnika. Mroźne riffy zwiastują nieszczęście, a jest nim karawana mnichów z różańcami, co faktycznie nie wróży nic dobrego, a kościelne dzwony zdają się to tylko potwierdzać. Bardzo fajnie są wplecione te kościelne motywy, ale cały numer, który oprócz muzycznej żywiołowości, oferuje i skoczne wokale i trochę mrocznych emocji, wypada okazale i stanowi dobre otwarcie. Tą normę od razu podtrzymuje też „Distorted Visions Of Saints”, który tnie tak samo niemiłosiernie i ma tak samo wybujałe wokale. Dużo w tym mocy i dużo wściekłości, ale nie kosztem melodyki i kompozycyjności utworów, które zaskakują wciąż nowym i konkretnym gitarowym cięciem. Czasem jatka jest niemiłosierna, a czasem tempa stają się bardziej marszowe, ale ta ciemna łuna północnego chłodu utrzymuje się przez cały czas, w swojej ogólnej wymowie kojarząc mi się mocno z Necrophobic. Świetnym kawałkiem jest „Raise Your Voice”, który rozkręca się świdrującym drylowaniem, by rozkwitnąć wybuchowym refrenem: „I said no. I won’t respect God’s word.”

I ten poziom utrzymany jest przez cały czas. Po bardzo intensywnym „Sacrificed”, pojawia się znacznie płynniejszy i bardziej rozciągnięty muzycznie „Last Salvation”. „Perfidia” to bardzo skomasowany album, z dużą ilością piekielnych blastów, ale też zmienny i burzliwy, z różnymi dodatkami, takimi jak głosy, pauzy czy bezlitosne perkusyjne sieczki. Dobrze jest go przesłuchać kilka razy, bo wtedy dopiero te wszystkie melodie zaczynają się odpowiednio układać i można mieć z niego pociechę.

Tracklista:

1. Hand By Hand
2. Distorted Visions Of The Saints
3. The Wind Embraces Me
4. Raise Your Voice
5. Sacrificed
6. Last Salvation
7. How Sore Can Be The Fall
8. An Angel Won’t Come

Wydawca: Hegeroth (2020)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły