Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Halford - Crucible

Rob Halford, Crucible, heavy metal,  Judas Priest

Nie zwolnił tempa Rob Halford po swoim solowym debiucie, podkreślonym podwójnym albumem koncertowym. Zespół utrzymał się bez zmian i szybko zabrał się do pracy, czego efektem był drugi album „Crucible”. Płyta przez fanów heavy metalu została ponownie dobrze przyjęta i stawiana wyżej niż ówczesne dokonania jego macierzystego Judas Priest.

Zaczyna się wprowadzającym intrem, po którym następuje jeszcze rozciągnięty i dość powolny utwór tytułowy. Wprawdzie są tam wpadające w ucho wokale i rytmiczne melodie, ale prawdziwe hity zaczynają się dopiero od przebojowego wokalnie i gitarowo „One Will”, poprzez drapieżne „Betrayal” i „Handing Out Bullets” oraz ciężki „Hearts Of Darkness”. W tych numerach są i mocne riffy i cięte solówki i wpadające w ucho wokale, a więc wszystko to czego można oczekiwać od heavy metalowych piosenek. Słabiej robi się za to w „Crystal” i to dosłownie i w przenośni. Jest to bowiem lżejszy, ale, moim zdaniem, również nudniejszy numer. Potem znów żywszy „Heretic” i następuje taki walcowaty i jakby przepełniony męką „Golgotha”, który w pewnym momencie rozkręca się do ostrych i szybkich temp, ukoronowanych partiami solowymi gitary. Jak dla mnie jeden z jaśniejszych punktów na płycie. Śpiew Halforda jest tu taki rozłożysty i klimatyczny, w przeciwieństwie do silnego i przebojowego w kolejnych mocnych „Wrath Of God” i „Weaving Sorrow”, gdzie znów jest dużo gitarowego grania wraz ze świdrującymi solówkami. Nieco bardziej stonowany jest „Sun”, który stanowi jakby preludium do podniosłego i zagranego z rozmachem, kończącego album „Trail Of Tears”.

Tak więc można na „Crucible” odnaleźć właściwie wszystkiego po trochu. Jest wolno i szybko, ciężko i spokojniej, z rockowym pazurem i patetycznie. Halford prezentuje całą gamę barwnych wokali, a instrumentaliści dbają o to by utwory miały odpowiednia oprawę. Trudno by było się tu do czegoś przyczepić.

Tracklista:

1. Park Manor

02. Crucible

03. One Will

04. Betrayal

05. Handing Out Bullets

06. Hearts Of Darkness

07. Crystal

08. Heretic

09. Golgotha

10. Wrath Of God

11. Weaving Sorrow

12. Sun

13. Trail Of Tears

Wydawca: Metal-Is Records (2002)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły