Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Grimfaug - Rex Draconis

Grimfaug, raw black metal, Rex Draconis, ShadowLand Music

Grimfaug to belgijski zespół raw black metalowy powstały w 2001 roku. Rok później wydali swoje pierwsze wydawnictwo „Rex Draconis” najpierw samodzielnie na kasecie, a dwa lata później na płycie w bułgarskiej ShadowLand Music. Jej nakład ograniczony został do stu egzemplarzy, ale to wystarczyło, żeby jeden z nich zawieruszył się u mnie.

Jest to CDr oklejony papierem, z jednostronnie kserowaną okładką. Płyta działała, ale przestała działać, więc do napisania tekstu korzystałem z YouTube. Tu jakość dźwięku jest lepsza, choć i tak pozostawiająca wiele do życzenia. Muzyka Grimfaug jest bardzo intensywna, lecz zlewająca się w kupę hałasu. Wyłaniają się z niej, zwarte jak wojskowe szeregi, gitary, które kroczą w sposób prosty i bezpośredni. Wraz z perkusją pozostawiają za sobą spaloną ziemię, choć jest to efektem działań mało twórczych, a bardziej skupionych na praktycznym wyniszczaniu. Również wokal jest katastroficzny i nienawistny, a przy tym niezdolny do układania się w jakąkolwiek synchronizację.

Wojenną atmosferę zniszczenia wprowadza krótkie intro z linii frontu, a zaraz potem okazuje się, że numery nie pozostają w tyle. Jest tu ostrość, szorstkość i prawdziwe piekło na ziemi. W ogromie nieszczęścia można wyłapać sunące śmiertelnie riffy, lecz muzycznie i brzmieniowo stoi to raczej w trzecim szeregu. Trzeba się skulic w okopie i przetrwać nawałnicę. Jak to na wojnie.

Tracklista:

1. Black Flame Of Hate  
2. Within The Halls Of Azrael
3. The True Tree Of Knowledge (Grows in Darkness)
4. Rex Draconis  
5. Under Thy Darkened Wings

Wydawca: Grimfaug (2002)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły