Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Furia - W Melancholii

Furia, W Melancholii, Pagan Records, black metal, NihilNa tą wiadomość czeka wielu miłośników polskiej sceny metalowej (w tym niżej podpisany). Już na 19 marca Pagan Records zapowiada premierę nowego mini albumu ekipy Nihila. Wydawnictwo zatytułowane będzie „W melancholii” i składać się na nie będą dwie kompozycje o łącznym czasie trwania blisko 18 minut.

Tytuły nagrań zarejestrowanych na przełomie 2012/2013 w studio „Czyściec” to: „Z melancholika krew nie wypływa’” oraz „Napuchną mną drzewa”. Podobnie jak w przypadku ostatnich produkcji Furii, realizacją nagrań zajął się Nihil. Muzyka zawarta na mini albumie luźno nawiązuje do dźwięków, które słyszeliśmy np. na Ep-ce „Halny”, jest zdecydowanie odległa od tradycyjnie pojmowanego black metalu, utrzymana w psychodelicznym, transowo-melancholijnym stylu.

Furia na „W melancholii” znajduje się po raz kolejny w awangardzie, konsekwentnie wymykając się szablonowości i wszelkim zaszufladkowaniom, niekoniecznie tylko z powodu użycia akordeonu (!).
Wspomnieć jeszcze wypada, że ów mini krążek, w przeciwieństwie do wydawanego przez tą samą wytwórnię na dniach Strandhogg, ukaże się w postaci standardowego, pudełkowego CD. Szykujcie więc kasę.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły