Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Equilibrium na dwóch koncertach w Polsce

Equilibrium, Heidevolk, metal, folk metal, Armageddon Tour 2016

Knock Out Productions przedstawia: dwa koncerty niemieckich mistrzów folk metalu. Equilibrium zagra 28 września w krakowskim Kwadracie i 29 września w warszawskiej Progresji. Towarzyszyć im na scenie będzie świetnie znany polskiej publiczności Heidevolk z Holandii. Equilibrium istnieje już ponad 15 lat i zjeździł z koncertami niemal cały świat, goszcząc również w naszym kraju. Wodzem kapeli jest niezmiennie od 2001 roku gitarzysta, klawiszowiec i główny kompozytor René Berthiaume, którego nie powstrzymały nawet poważne zmiany kadrowe, do jakich doszło w zespole w minionych latach.

Wciąż tworzy potężne, epickie, skoczne kompozycje, w których tekstach opowiada historie oparte często na starogermańskich mitach i legendach. Historie owe śpiewane są przez wokalistę Roberta Dahna w języku Goethego. 

HEIDEVOLK (Holandia) folk metal:

Holandia prędzej fanom metalu kojarzy się z death metalem niż z folkową odmianą ciężkiego grania, ale i taką muzykę w krainie tulipanów i heinekena tworzyć umieją. A na pewno umie to robić załoga z Heidenvolk, goszcząca u nas ledwie parę miesięcy temu. Muzyka zespołu to dużo melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Heidenvolk wciąż promować będzie wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. 

Kto zagra:

EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal

+ Heidevolk (Holandia) folk metal

28 września (środa) 2016

Kraków - Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu

29 września (czwartek) 2016

Warszawa - Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły