Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Muzyka :

Dream Theater pierwszą gwiazdą Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition

Dream Theater, Metal Hammer Festival 2015 Prog Edition, Metal Hammer Festival, rock, progressive rock

Po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival. Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem „Prog Edition”, spodziewać się można zatem sporej dawki muzyki z nurtu tzw. rocka progresywnego. Gwiazdą główną festiwalu będzie amerykański gigant gatunku, czyli Dream Theater. Zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom rocka w Polsce. Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów prog/hard rocka. 

Wpływowy magazyn Rolling Stone zaliczył ich do dziesiątki najlepszych prog-rockowych zespołów wszech czasów. Albumy, takie jak uhonorowany złotą płytą "Images & Words" (z przebojowym singlem "Pull Me Under") przyniosły mu na całym świecie zachwyty nad mistrzowskim połączeniem melodyjności, mocy i wirtuozerskich popisów. Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015 roku. Występ w katowickim Spodku zbiega się z 30. rocznicą istnienia zespołu i na pewno muzycy uczczą to wydarzenie specjalnym setem.

 

Nazwy kolejnych, wyśmienitych zespołów pojawią się już wkrótce. Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku. Początek imprezy planowany jest na godz. 16.00.

 

Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition

 

DREAM THEATER

+

tba

 

Sobota, 27 czerwca - Spodek – Katowice

Start godz.16.00

Bilety w sprzedaży od 4 lutego

 

DREAM THEATER

Początki zespołu sięgają 1985 roku, kiedy to przyjaciele z Berklee School Of Music - John Petrucci, John Myung oraz Mike Portnoy, stwierdzili, że istnieje muzyka, którą lubią i którą wspólnie chcieliby grać. Do współpracy zaprosili starego przyjaciela ze szkolnej ławy, klawiszowca Kevina Moore’a i założyli grupę o nazwie Majesty. Dwa lata później dołączył do nich wokalista Charlie Dominici i tak - po zmianie nazwy - narodził się Dream Theater. Po prawie 30 latach istnienia, zmianach składu, Dream Theater to nadal jeden z najważniejszych zespołów rockowych, bez trudu zapełniający największe hale na całym świecie. Ich ostatni studyjny album z 2013 roku zatytułowany po prostu "Dream Theater" sprawił, że Amerykanie znów znaleźli się na prog-metalowym szczycie. Album uzyskał świetne wyniki sprzedaży (m.in. 7. miejsce na liście "Billboardu") i został entuzjastycznie przyjęty podczas trasy koncertowej, w ramach której aż dwukrotnie pojawił się w Polsce. 

"Każdy album jest okazją, by zacząć na nowo" – tak o albumie "Dream Theater" z 2013 roku  mówił gitarzysta John Petrucci -"Zbudować coś lub ulepszyć na bazie tego, co ewoluowało od lat lub stworzyć coś totalnie przełomowego. To pierwszy w naszej karierze album zatytułowany nazwą zespołu i nie przychodzi mi do głowy żaden silniejszy argument potwierdzający naszą muzyczną i twórczą tożsamość. W pełni wykorzystaliśmy wszystkie elementy, które sprawiają, że Dream Theater jest zespołem wyjątkowym - od epickich i pełnych napięcia po nastrojowe i pełne filmowego rozmachu." Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015. Prace w studio ruszają już w lutym.

 

Dream Theater - skład:

James LaBrie – wokal

John Myung – gitara basowa

John Petrucci – gitara elektryczna, wokal

Jordan Rudess – instrumenty klawiszowe

Mike Mangini – perkusja

Metal Mind Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły