Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Debiutancki album 2KM2 - It Was Tough

2KM2, It Was Tough, rock, alternative rock, electro rock, 80's

Nazwa 2KM2 łączy w sobie inicjały założycieli zespołu (KK/MM), jak również odnosi się do przestrzeni dwóch kilometrów kwadratowych. Muzyka londyńskiej grupy to nowoczesne i eklektyczne połączenie inteligentnego electrorocka, dynamicznych beatów, chwytliwych melodii, brzmień lat 80-tych, popu i muzyki alternatywnej. To ambitny projekt, który został powołany z chęci dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców. 2KM2 stworzył introspektywny album, który odzwierciedla różne oblicza ich fascynujących postaci. Płyta “It Was Tough”, która miała premierę 24 września jest zwieńczeniem sześciu lat intensywnej pracy. 

Najbardziej owocne w tym okresie były sesje, odbywające się w piwnicy domu Howarda Devoto, legendarnego frontmana grup Magazine i Buzzcocks oraz przyjaciela grupy. Z ponad 200 pomysłów na płytę trafiło 10 utworów.

Wybór pierwszego singla z krążka najeżonego stadionowymi hymnami i popowymi kawałkami nie należał do najłatwiejszych. Wydaną w lutym 2014 r. EP-kę “What’s comin’?” otwiera mocny beat i organowy riff, którego nie powstydziłby się sam Stevie Wonder. Utwór trafił także na kompilację CD, wydaną przez Festiwal Emerganza w nakładzie 10 000 darmowych egzemplarzy (dystrybucja na terenie Europy). W Wielkiej Brytanii “What’s comin’?” dotarł na 1 miejsce Listy Przebojów WNLM i zyskał miano "Best New Music" w londyńskim Radiu Croydon. Muzyka, którą tworzą wypływa z ich dusz oraz z pasji i radości tworzenia.

Album został zmiksowany przez Adriana Breakspeara w Bank Studio w Londynie (dla Miloco Studios, gdzie stworzono m.in. dzieła The Chemical Brothers, Arctic Monkeys, Bloc Party, Nick Cave and the Bad Seeds, Unkle, Spiritualized). Mastering wykonał Simon Davey w The Exchange Mastering Studios (Davey pracował m.in. z ASH, Chrystal Castles, Chromeo, Chemical Brothers, Hot Chip, Mobym, a także polską wokalistką Brodką). Wyboru studia i reżyserów dźwięku dokonano po wielu miesiącach poszukiwań, tak aby odpowiadał on stylistyce grupy. Potężne rockowe brzmienie, taneczne kawałki, narastające emocje, szczerość, skomplikowana przyjaźń - to niektóre z cech, które prawdopodobnie definiują kultowy album.

Dla fanów Depeche Mode, Queen, Awolnation, OMD, Duran Duran, INXS, The Cure, Hurts, New Order, Placebo, U2, Peter Murphy, Phil Collins, Linking Park, White Lies, Billy Idol etc.

Tracklista:

01. What’s Coming?

02. Dancing in the Drain

03. I can move the mountains

04. Rescue Me

05. Devil’s Dance

06. Dark Brown Bin

07. Clouds’n'Storms

08. She smokes a lot

09. Love Store

10. Believe

Wydawca: EsperalTwinz (2014)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły