Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Dante i Art Of Illusion otworzą jedyny polski koncert Pendragon

Dante, Art Of Illusion, Pendragon, rock, progressive rock, The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour

Pendragon, legenda brytyjskiego rocka progresywnego, wyruszy wkrótce w wyjątkową trasę koncertową pod szyldem „The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”. Zespół będzie wówczas świętować 20. rocznicę wydania jednej z najciekawszych płyt w swoim dorobku - „The Masquerade Overture”. Główną częścią koncertowego programu będzie odegranie w całości materiału, jaki znajduje się na tym albumie, ale nie zabraknie też wybranych, ulubionych przez publikę nagrań z całej dyskografii zespołu. Trasa obejmie 9 europejskich państw, w tym także Polskę. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 18 maja 2016 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach. 

I jak to bywało w przypadku poprzednich wizyt w Polsce, zespół zostawi po sobie trwały ślad w postaci wydawnictwa DVD, które będzie w Katowicach rejestrowane. 

 

Koncert Pendragon poprzedzą występy dwóch kolejnych zespołów – Dante oraz Art Of Illusion.

 

Niemiecka prog-rockowa formacja Dante jest w Polsce jeszcze mało znana, ale na swoim macierzystym rynku cieszy się sporą renomą. Zespół powstał pod koniec 2006 roku i wydał do tej pory trzy bardzo ciepło przyjęte studyjne płyty, “The Inner Circle” (2008), “Saturnine” (2010) i “November Red” (2013). Nowy album zatytułowany „When We Were Beautiful” ukaże się 18 marca i z pewnością będzie stanowił podstawę ich występu w katowickim teatrze. Jak zapowiadają sami muzycy to ich najlepsze i najbardziej ambitne dzieło. 

 

Zespołu Art Of Illusion nie trzeba specjalnie przedstawiać miłośnikom rodzimego rocka progresywnego. Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów. Ich debiutancki album „Round Square of The Triangle” stanowi efekt wieloletniej pracy zespołu, w skład którego wchodzą Filip Wiśniewski (gitara), Paweł Łapuć „Pianomatyk” (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Wiśniewski (gitara basowa) oraz Kamil Kluczyński (perkusja). W 3 utworach zaśpiewał również Marcin Walczak. Gościnnie usłyszymy również flecistkę Emilię Mielewczyk oraz saksofonistę Tomasza Glazika, grającego na co dzień z zespołem Kult. Historia powstawania albumu mogłaby stanowić temat na książkę – zmiany w składzie, wyjazdy członków zespołu, problemy techniczne z rejestracją partii, uporządkowanie dziesiątek wersji materiału, różne podejścia do miksowania nagrań i perturbacje z wokalistami spowodowały, że produkcja własnym sumptem tak skomplikowanego albumu zajęła im niemal 10 lat! 

Metal Mind Productions zaprasza: 

„The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”

 

PENDRAGON (UK)

Dante (DE)

Art Of Illusion (PL)

 

18.05.2016 Katowice, Teatr Śląski godz.20.00

UWAGA – koncert wyprzedany!

Metal Mind Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły