Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Combichrist

W 2003 roku Andy LaPlegua z Icon Of Coil napisał kilka utworów power noise'owych używając nazwy swojego nowego side-projectu Drive. Uległa ona później zmianie na Combichrist. Nazwa pochodzi od fanzinu hardcore'owego, który LaPlegua prowadził w późnych latach '90, z gitarzystą JR Ewing Håkonem Mellą.
Pierwszy album "The Joy Of Gunz" okazał się bogatym w zniekształcone bity, bogaty w niezwykłe aranżacje electro-silnikiem który do dziś napędza parkiety i podnosi ciśnienie wielbicielom mocnego EBM.

Wydany przez Out Of Line album oraz następujące po nim single i koncerty spowodowały obecną sławę Combichrist jako grupy charakteryzującej się silnymi performance'ami obfitującymi m.in. w interakcję Andy'ego z publicznością i litry sztucznej krwi.

Drugi singiel, "Sex, Drogen Und Industrial", przez siedem tygodni był na pierwszym miejscu w Deutsche Alternative Charts. "Get Your Body Beat" z kolei był numerem jeden na Hellenic Alternative Charts na lipiec/sierpień i wrzesień 2006. Muzyka Combichrist została wykorzystana w filmie akcji science-fiction, "The Gene Generation", ponadto teledysk do utworu "Get Your Body Beat" znajduje się na płycie DVD z filmem.

W marcu 2007 roku ukazał się kolejny album Combichrist zatytułowany "What The F**k Is Wrong With You People?". W tym samym czasie zaczęła się również promująca go trzyczęściowa trasa koncertowa o nazwie "What The F**k Is Wrong With This Tour?" obejmująca w głównej mierze Europę, Australię i Amerykę Północną, w zakresie której zaplanowane zostały również dwa występy w Polsce - 24 marca w Krakowie oraz 25 marca w Warszawie. Przygotowywany jest także teledysk do jednego z utworów z ostatniego albumu.

20 stycznia 2009 ukazał się kolejny pełnometrażowy album projektu,  zatytułowany "Today We Are All Demons". Wydawnictwo udostępnione zostało zarówno w formie tradycyjnego dysku CD jak i czarnego winylowego krążka dla kolekcjonerów. Na premierowej płycie zespół zaprezentował nowe bardziej TBMowe oblicze - jeszcze bardziej niszczące, mocne i nieobliczalne. Gościem na albumie w utworze "Kickstart The Fight" jest nadzwyczaj urodziwa Gen z industrial metalowego zespołu Genitorturers.

Skład:

Andy LaPlegua - wokal
Jon H. - instrumenty perkusyjne
Mr. Petersen - instrumenty klawiszowe (tylko na koncertach)
Shaun F. - instrumenty klawiszowe (tylko na koncertach)
Joe Letz - instrumenty klawiszowe (tylko na koncertach)

Byli członkowie zespołu:

Syn M. - instrumenty klawiszowe (tylko na koncertach)
Kourtney Klein - instrumenty perkusyjne (tylko na koncertach)

Dyskografia:

01. The Joy Of Gunz (2003)
02. Sex, Drogen Und Industrial (2004)
03. Everybody Hates You (2005)
04. What The Fuck Is Wrong With You People? (2007)
05. Frost EP: Sent To Destroy (EP) (2008)
06. Today We Are All Demons (2009)
07. Heat EP: All Pain Is Beat (EP) (2009)

Oficjalna strona internetowa: www.combichrist.com
MySpace: www.myspace.com/combichrist
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły