Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Collage i Maze Of Sound zagrają w Poznaniu

Collage, Maze Of Sound, Koncerty, progressive rock, rock

W sierpniu 2013 roku zespół Collage wznowił oficjalnie działalność rozpoczynając przygotowania do trasy koncertowej. W planach ma również nagranie nowego albumu. „Collage to niekwestionowana legenda rocka progresywnego”. To jeden z pierwszych polskich zespołów, który zyskał popularność poza granicami kraju i znany jest miłośnikom gatunku praktycznie na całym świecie, a jego legenda nie słabnie mimo upływu czasu. Grupa wystąpi 9 maja w poznańskim klubie U Bazyla.

Zespół Collage powstaje w roku 1985. Próby odbywają się w legendarnej sali 06, obok Perfectu, Maanamu, Oddziału Zamkniętego, Wilków i Kultu. Ich pierwszy CD pt. "Baśnie" ukazuje się pod koniec 1990 roku i otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Przełamując barierę językową zyskuje popularność także poza granicami kraju w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech, a w 1992 r. ukazuje się nakładem włoskiej wytwórni Vinyl Magic. W podsumowaniu roku 1991 czytelnicy pisma "Tylko Rock" uznają siódmą najlepszą Polską grupą roku, co jak na rynkowy debiut zespołu grającego odmianę rocka daleką od mainstreamu staje się sensacją.

W 1994 dla holenderskiej wytwórni SI Music Collage nagrywa w studio niedaleko Eindhoven album "Moonshine". W 1995 r. album ten dzięki słynnej firmie Roadrunner Records trafia na rynki całego świata, w tym do Japonii i Korei, gdzie również w niedługim czasie wznowiony zostaje wcześniejszy album zespołu "Nine Songs of John Lennon", a pozostałe albumy trafiają do dystrybucji japońskiej firmy Marquee.

Płyta "Moonshine" odniosła olbrzymi sukces komercyjny i artystyczny i do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych płyt tego gatunku na świecie. Według głosowania czytelników pisma "Tylko Rock" płyta "Moonshine" znalazła się na 6. miejscu najlepszych płyt rockowych wszechczasów w Polsce, a według tego samego pisma w podsumowaniu dekady 1991-2001 uznana została za jedną z pięciu najlepszych płyt polskich roku 1995.

Maze Of Sound (Labirynt dźwięku) to formacja powstała w lutym 2012 roku. Tworzą ją muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym. Razem poszukują nowych ścieżek w muzyce. Badają granice między realnością a surrealizmem, powagą a groteską. Podczas koncertów formacja prezentuje swój ponad godzinny materiał autorski, przeplatany elementami ze świata teatru i fantazji. To połączenie sprawia, że każdy ich występ jest wydarzeniem unikatowym. „Nic dwa razy się nie zdarza”

Collage (legenda polskiego progresywnego rocka) & Maze Of Sound - 09.05.14 

Klub u Bazyla

ul. Św. Wojciech 28

61-749 Poznań

start 20:00

bilety 40/50PLN

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły