Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Muzyka :

Closterkeller - reScarlet

Closterkeller, reScarlet, Scarlet, gothic rock, alternative rock, dark rock

16 października 2015 roku światło dzienne ujrzało najnowsze wydawnictwo zespołu Closterkeller. Podwójny album „reScarlet” to wyjątkowa niespodzianka dla fanów zespołu, z okazji jubileuszu klasycznej płyty „Scarlet”, która oryginalnie ukazała się w styczniu 1995 roku. „Scarlet” to najmocniejsze dzieło Closterkeller, jedna z najważniejszych płyt 1995 roku, która na stałe wpisała się do klasyki polskiego rocka. Zdaniem wielu opus magnum i niezaprzeczalnie największy sukces komercyjny zespołu.

Utwory takie jak „Scarlett”, „Śniło” czy „Dlaczego noszę broń” przez długi czas utrzymywały się w czołówkach krajowych list przebojów, a sam album został uhonorowany Złotą Płytą.

1995 vs. 2015 – dwa oblicza „Scarlet”

Należy szczególnie podkreślić fakt, że „reScarlet” nie jest zwykłą, jubileuszową reedycją znanej płyty. Closterkeller przygotował dwupłytowe wydawnictwo, którego głównym punktem jest zapis koncertu, który odbył się we wrześniu 2015. Podczas koncertu zespół zaprezentował album „Scarlet” w całości, 20 lat po premierze! Koncertowe wersje „Scarlet” ad 2015 wyraźnie pokazują, że materiał się nie zestarzał i zarówno muzycznie, jak i tekstowo nadal wywiera ogromne wrażenie na publiczności. Sentymentalna podróż obfituje także w niespodzianki. Część utworów zyskała nowe aranżacje, a dodatkowo na scenie pojawili się zaproszeni goście – m.in. Tomasz „Kasprol” Kasprzyk na skrzypcach oraz Jahiar Azim Irani, który ubarwił jeden z największych przebojów Closterkeller „Scarlett” orientalną wokalizą oraz dźwiękiem perskich cymbałów santur.

Dodatkowo każdy egzemplarz albumu „reScarlet” wyposażony jest w ulotkę z kodem umożliwiającym dostęp do specjalnej strony internetowej z bonusami! Już wkrótce fani zespołu będą mogli zapoznać się tam z archiwalnymi materiałami foto, video oraz nagraniami live i demo.

TERMINY KONCERTÓW CLOSTERKELLER:

23 października Gdynia Ucho

24 października Elbląg Mjazzga

25 października Olsztyn Andergrant

30 października Katowice Mega Club

31 października Kraków Rotunda

01 listopada Łódź New York

13 listopada Legnica Spiżarnia

14 listopada Świdnica Bolko

15 listopada Wrocław Stary Klasztor

20 listopada Wieluń TBA

21 listopada Częstochowa Teatr From Poland

22 listopada Bielsko-Biała Rude Boy

26 listopada Poznań Blue Note

27 listopada Zielona Góra 4 Róże Dla Lucienne

28 listopada Gorzów Wlkp. C-60

29 listopada Słubice Prowincja

5 lub 10 grudnia Warszawa Proxima

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły