Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Castle Party 2010 - imprezy dodatkowe

Coraz bliżej do festiwalu Castle Party 2010 w Bolkowie. Oprócz zapowiadanych już nie raz przez nas koncertów i imprez na terenie miasta odbędą się dwa dodatkowe happeningi. Są to "Pochód Upadłych Aniołów" oraz "Anielska Studnia". Będą to kolorowe pochody performerów,  do których dołączyć będą mogli także uczestnicy festiwalu. Obie imprezy zaplanowane są na festiwalową sobotę.

Pochód Upadłych Aniołów 


Rynek, sobota, godz. 18.30 

Dnia 31 lipca (sobota) Spadające Gwiazdy uczynią niemałą niespodziankę w grodzie Księcia Bolesława II - Rogatki. O godzinie 18:30 rozpocznie się pochód Upadłych Aniołów. Będzie on echem historii, która wieki temu odcisnęła tu swe piętno.
Choć nie wszyscy o tym wiemy, w Bolkowie wciąż przebywa duch Bolka II - zwanego Rogatką od jego czarnej duszy. Tu unosi się też energia wampiryczna, jaka rozniesiona została pod koniec XVI wieku - wedle legendy przez "bolkowskiego upiora". Upadłe Anioły okrążą rynek, ruszą pod arkadki, zatrzymają się na bolkowskich schodkach, kolejno udając się pod mury kościoła św. Jadwigi (gdzie czekać na nie będą Olbrzymie Demony Goth i Electro). Ostatnim punktem docelowym będzie przejście Skrzydlatych na Zamek. Pochodowi towarzyszyć będzie rytm bębnów wraz z efektami specjalnymi (pochodnie rozpromienią nas po zmroku). 
Ziemia Bolkowa zatrzęsie się, gdy do pochodu przyłączą się Demony Olbrzymy (jak na razie wstępnie planowane) Start Olbrzymów, około godz. 19.30. Jedna tylko chwila dzieli uczestników festiwalu od stanięcia oko w oko z Ciemną stroną, jaka będą Demony Elektro i Demony Goth - prawdziwe Monstra z Otchłani. Monumentalne Demony przejdą po bolkowskim rynku na szczudłach, użyczając nam swej diabolicznej energii. Dołączą one do pochodu około godz. 19.30. Olbrzymi Czarni Skrzydlaci (grupa artystów - szczudlarzy z Teatrów Ulicznych) wraz z pozostałymi artystami i licznym gronem małych skrzydlatych, przelecą przed Kościołem Jadwigi. Tego bolkowianie jeszcze nie widzieli, ziemia rynku zatrzęsie się od przemarszu Skrzydlatych. Zbiórka: sobota, godzina 18.30 rynek przy Fontannie Anielskiej. Mile widziane skrzydła!
Anielska studnia
niedziela, godz. 21:00 - happening na rynku, przy fontannie 
Panna Młoda - Upiór czy kobieta? to pytanie postaramy się rozwikłać podczas happeningu przy Anielskiej Fontannie - miejscu niegdyś nazywanym anielską studnią. W akcji wezmą udział Anioły w sukniach panien młodych (czarnych i białych). Czarny welon zabłyśnie w blasku pochodni obok białej sukni. Czy panny młode upadną? przyjdź i przekonaj się sam. 
Przy fontannie ujrzymy m.in.: 
- pobieranie anielskiej energii 
- zaślubiny Czarnej i Białej Panny Młodej, którym towarzyszyć będą pochodni e trzymane przez Demony 
- błogosławieństwo skrzydlatych dla Panien Młodych 
- tajemny krąg aniołów, jaki otoczy fontannę tworząc "magiczny wir" 
Skrzydlate damy udzielać też będą "błogosławieństw Króla Salomona", czyli przysłowiowych energii/mocy Króla Salomona. Król ten jako jeden z nielicznych miał moc władania nad Skrzydlatymi. Dawane również będą porady i rozgrzeszenia "pod czarnym welonem". 
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły