Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Blood Ceremony, Spiders i Octopussy w Progresja Music Zone

Blood Ceremony, Spiders, Octopussy, Progresja Music Zone, rock, metal, doom metal

We wtorek, 13 maja, na scenie warszawskiego klubu Progresja Music Zone odbędzie się retro-rockowy sabat: Don't Panic, It's Retro, na którym zagrają Blood Ceremony i Spiders - dwie ekipy, którym przewodzą prawdziwe rockowe czarownice przybyłe na muzycznych miotłach prosto z lat 60, oraz polska odpowiedź na Clutch, czyli trójmiejskie Octopussy. Blood Ceremony powstało w 2006 r. w Toronto. Zespół zadebiutował dwa lata później albumem „Blood Ceremony”, wydanym w legendarnej wytwórni Rise Above. Za ich rozpoznawalne, psychodeliczne doom-metalowo-rockowe brzmienie odpowiadają frontmenka i flecistka Alia O'Brien, wiedźma o indiańskich korzeniach, oraz lider i gitarzysta Sean Kennedy. 

Grupa często jest porównywana do klasyków rocka i nazywana „demonicznym Jethro Tull, czy też „folkowym Black Sabbath”. Blood Ceremony brzmi jak soundtrack pod okultystyczny rytuał rodem z klasycznego, europejskiego horroru z lat 70., klasy co najmniej B. Niepowtarzalny klimat muzyczny tworzą psychodeliczne, doomowe i sabbathowskie riffy, wygrywane przez flet folkowe melodie oraz świadome, vintage’owe brzmienie, którego nie da się podrobić. Nieodzowną częścią koncertów tej grupy są improwizacje. Wygrywane na flecie solówki Alii nawiązują stylem do gry Iana Andersona z Jethro Tull. Na koncercie w Warszawie Blood Ceremony promować będzie swój najnowszy, trzeci w ich dorobku, album „The Eldritch Dark” z 2013 r.

Spiders powstało w 2010 roku w Göteborgu. To jeden z tych zespołów podróżujących ścieżką oldschoolowego podszytego bluesem hardrocka i heavy metalu, wyznaczoną przez takie zespoły jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Creedence Clearwater Revival i kontynuowanej przez gwiazdy retro-rocka jak Graveyard, Troubled Horse, czy Horisont. Twórczość Spiders to mieszanka vintage’owego brzmienia, rockandrollowo-hardrockowych, skręcających w stronę NWOBHM riffów oraz melodii przywodzących na myśli Thin Lizzy, czy Motorhead. Zespół ma na koncie jeden pełny album „Flash Point” (2012), cztery siedmiocalowe single i dwie 10”. 

Octopussy to trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stoner i blues. Pięciu chłopaków zainspirowanych tytułem filmu o Jamesie Bondzie stworzyło grupę, w której odbijają się echa klimatu południa USA oraz rozległych terenów pustynnych. W ich muzyce nie ma jednoznacznego przekazu, dla nich natomiast liczy się melodia i rock’n’roll. W składzie występują muzycy znani, m. in. z Blindead oraz Ampacity. Zespół ma na swoim koncie debiutancki album z 2013 r.

Bilety w cenie 50 zł w przedsprzedaży / 60 zł w dniu koncertu.

Komentarze
oki : octopussy gdzie moje opłacone cd?
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły