Killing Joke
Ohlsson
Muzyka :

Black Bee - Rebell

Black Bee, Rebell, rock'n'roll, hard rock

9 czerwca miała miejsce premiera najnowszej płyty formacji Black Bee, zatytułowanej „Rebell”. Promowany singlem „Rollin” krążek ukazał się nakładem Jimmy Jazz Records. Krążek „Rebell” to muzyczna kontynuacja pierwszego albumu Black Bee („Blue Twist & Roll n' Rock”, 2015), kilkanaście utworów nawiązujących do brzmienia rockowej klasyki z wokalem Rafała Matuszewskiego. 

Płyta pełna energii i pozytywnego przekazu, jak informują sami muzycy: „Album „Rebell” w 75% nagrany został „na setkę”, poza męskimi głosami słyszymy żeńskie chórki, sięgnięto także po efekt przesterowanego wokalu, a w instrumentarium pojawiły się organy Hammonda. Album „Rebell” promowany jest klipem zrealizowanym do utworu „Rollin”

Po doskonale przyjętym debiucie żywieckiej grupy Black Bee notowania zespołu mocno skoczyły wśród fanów krajowego hard rocka, blues rocka i rocka, a czas ostatnich dwóch lat był dla Black Bee bardzo intensywny. Muzycy zagrali kilkadziesiąt koncertów oraz pojawili się w wielu mediach. Krążek „Rebell”, podobnie jak debiut zespołu, pojawił się na rynku w wyniku współpracy z wytwórnią Jimmy Jazz Records.

Zespół Black Bee powstał w maju 2013 roku. Muzyka zespołu to czysty Rock n' Roll bez "offów", indie i zimnej fali. Lokomotywą są lata 60 i 70 - nic poza tym. Zespół debiutował w październiku 2013 roku w krakowskim klubie "Pod Jaszczurami". 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły