Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Beyond The Event Horizon - Event Horizon

Beyond The Event Horizon, Event Horizon, progressive rock

Beyond The Event Horizon to poznański twór powstały w 2013 roku. Niedawno panowie zaprezentowali wydaną własnymi siłami płytę „Event Horizon”, która dotarła także i do mnie. Jest to instrumentalny, progresywny rock, który zabiera słuchacza w długą, przestrzenną podróż po kosmicznej otchłani.

 

Już okładka i cała oprawa graficzna digipacka nakierowują na rejony w jakich będziemy się obracać i muszę przyznać, że te obrazy są adekwatne i współgrają z muzyką. W muzyce Beyond The Event Horizon czuć bowiem głębię i ogrom sfer w jakich się poruszamy. Próżnia, mgławice i konstelacje splatają się wytwarzając wrażenie powolnej i zagadkowej odysei po nieskończoności.

Ten klimat zbudowany jest przede wszystkim przez progresywną i spokojną grę gitar oraz nadających im barwności klawiszy. Bas i perkusja są delikatne i tworzą dobrze wyeksponowane tło, które wzbogaca brzmienie. Dla urozmaicenia krajobrazu pojawiają się również efekty elektroniczne. Utwory są długie i długo rozkręcające się. Zazwyczaj atmosfera gęstnieje, dźwięki stają się intensywniejsze, a muzyka nabiera mocy. Czasem nawet bardziej żywiołowo jest od początku, jak w piątym „Scharper”. Wszystko jednak do pewnej granicy, nie uświadczymy tu szybkości, ani rockowego szaleństwa, górujący nad całością spokój musi być zachowany.

„Event Horizon” to pozycja, która potrafi wciągnąć w swój wymiar i pozostawić świadomość w nieustannym odrętwieniu. Nie wiem czy jest to pozytywne stwierdzenie, ale to jest muzyka dobra do zasypiania. Błoga i kojąca. Zapewne taka miała być i jest to jej cecha charakterystyczna. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że wpada to w pewną monotonię. Płyta jest długa i po pewnym czasie można się zreflektować, że wciąż błądzimy w miejscu. Mimo to jest to ciekawa propozycja.

 

Tracklista:

01. 4ce

02. Movement Cycle

03. Unknown Void

04. Psycho Whisper

05. Sharper

06. Event Horizon

07. Post Waltz

08. Shanita

Wydawca: Beyond The Event Horizon (2014)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły