Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Artrosis - premiera nowego albumu Odi et Amo już w poniedziałek

Artrosis, Odi et Amo, Nie zostało nic, Imago, rock, dark rock

Zielonogórska grupa Artrosis prezentuje nowy album, zatytułowany „Odi et Amo”. Album trafi 1 czerwca 2015 roku do sprzedaży w sklepach on-line, zaś 12 czerwca do sklepów muzycznych w całej Polsce. W dwudziestą rocznicę działalności Artrosis wyda długo oczekiwaną płytę. Nowy album jest ósmym w dorobku zespołu wydawnictwem długogrającym. Na krążku znalazło się dziewięć nowych utworów, a jego tytuł po polsku, to „kocham i nienawidzę”. Jak mówi Medeah – wokalistka zespołu: „Będzie to płyta bardziej rockowa niż wydane w 2011 r. „Imago”. 

Muzycznie „Odi Et Amo” nawiązuje trochę do pierwszych naszych wydawnictw. Będzie dużo przesterowanych mocnych gitar, ale nie zabraknie również melodyjnych, momentami akustycznych brzmień”.  

Artrosis to jeden z ważniejszych zespołów sceny gotyckiej w Polsce posiadający na koncie siedem płyt długogrających. Zadebiutował w 1996 r. albumem „Ukryty Wymiar”, który stał się ikoną gatunku oraz wzorem dla wielu kolejnych zespołów grających metal gotycki. Z czasem jednak muzycznie grupa oddaliła się od swoich korzeni, a muzyka bardziej zbliżyła się do industrialu. Za album „Fetish” Artrosis otrzymał nominację do Fryderyków. Zespół występował na licznych festiwalach w Polsce oraz za granicą. W dyskografii zespołu znajduje się wydawnictwo DVD oraz płyta koncertowa „Koncert w Trójce”, zarejestrowana w studio im. Agnieszki Osieckiej podczas koncertu w Programie 3 Polskiego Radia.

Terminy najbliższych koncertów: 

30.05. Skarżysko-Kamienna, Semafor

31.05. Wrocław, Liverpool

Artrosis - Nie zostało nic

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły