Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Apocalyptica już za kilka dni w Polsce

Apocalyptica, Water For Thirsty Dogs, Tracer, heavy metal, symphonic metal, alternative metal, Shadowmaker

W nadchodzącym tygodniu czekają nas dwa wyjątkowe koncerty zespołu Apocalyptica. Muzycy wystąpią 7 października (środa) na warszawskim Torwarze i 8 października (czwartek) w krakowskiej Hali Wisły. Za nową płytę zespołu - "Shadowmaker" - odpowiada nagrodzony Grammy producent Nick Raskulinecz, znany ze współpracy m.in. z Deftones, Foo Fighters czy Mastodonem. Po raz pierwszy muzycy stworzyli materiał od początku do końca z wokalistą – do składu dołączył Franky Perez. Album, ósmy w dorobku Finów, miał premierę pod koniec kwietnia. 

Recenzenci wskazują na inspiracje twórczością Alter Bridge czy Alice In Chains, nie brakuje tu jednak także utworów stricte instrumentalnych, z jakich znana jest Apocalyptica. Na koncertach z pewnością nie zabraknie więc najbardziej przebojowych numerów zespołu.

Jako support wystąpi grupa Tracer, która również przyjedzie do Polski z nowym albumem - "Water For Thirsty Dogs”.

Tracer to trio, które zwróciło na siebie uwagę już pierwszym wydawnictwem. W 2013 roku premierę miał ich drugi krążek - "El Pistolero", wyprodukowany przez Kevina Shirleya, który odpowiedzialny jest za brzmienie krążków takich tuzów jak Slayer, Iron Maiden, Led Zeppelin czy Silverchair. Na lipiec tego roku zaplanowana jest premiera kolejnej płyty "Water For Thirsty Dogs", a wspólna trasa z zespołem Apocalyptica będzie pierwszą okazją do usłyszenia go na żywo.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły