Castle Party 2018
Paradoks
Muzyka :

Amorphous - A Perfect Evil

"A Perfect Evil" to obskurny w swoim nawiązaniu do "starej szkoły", brutalny w pełnym tego słowa znaczeniu - drugi atak death metalowych kanibali - Amorphous. Najnowszy album grupy pojawi się 1 marca nakładem Let It Bleed Rec. Brutalny i stęchły Death Metal dla koneserów. Potężny kawał soczystego mięcha podanego na dziesięć sposobów podkreśla specjalna oprawa graficzna. Pierwsze 500 sztuk zostanie wydane w digipacku.
Historia powstania Amorphous sięga 1991 roku. Pierwsze lata działalności to kilka koncertów oraz ciągłe zmiany składu. W efekcie tych wydarzeń, gitarzysta Marek Pająk i perkusista Bart współtworzą początki kariery EsquarialL. Dopiero w roku 2004 zespół postanawia poważnie powrócić na scenę i w Legnickim Vitt Studio, rok później profesjonalnie nagrywa pierwszy materiał zatytułowany „Return from the dead”. Są to w większości oryginalne kompozycje z początku działalności grupy (+ cover Venom - Warhead). 
Udaje się namówić do współpracy znane osobistości metalowej sceny m.in. Młodego z Dissenter, który na początku zajmuje pozycję basisty, lecz po niedługim czasie zasiada za bębny oraz Płaskiego udzielającego się niegdyś w legendarnej formacji Bloodlust, który przejmuje pozycje bassmana po Młodym. W listopadzie 2006 Amorphous zalicza polską część 'Grinding Incursion Tour' z Epicrise (UKR) i Parricide. Po niej seria koncertów pod szyldem 'After Grinding Incursion..' (2006/2007) i materiał nagrany live, tym razem już z Młodym za bębnami. 
Na podstawie materiałów video zebranych w trakcie trasy powstaje clip. Po długich negocjacjach z ewentualnymi wydawcami, na początku roku 2008 światło dzienne ujrzał debiut "Return from the dead". Materiał został zmasterowany przez Szymona Czecha, a zespół znalazł się pod skrzydłami Propaganda Promotions. Po odejściu gitarzysty Pawła Molla, powstaje materiał na nową płytę "A Perfect Evil". Pod koniec 2009 pojawia się mcd "Modus Operandi", która jest zapowiedzią pełnej płyty. W międzyczasie Pająk rozpoczyna współpracę z Vader i jako drugi gitarzysta nagrywa nową płytę tego zespołu. Aktywność koncertowa Vader wpływa wprawdzie na powstanie nowej płyty Amorphous, jednak materiał finalnie zostaje zarejestrowany w 2011 roku. Tego samego roku zespół trafia pod skrzydła małej, ale prężnie działającej Let It Bleed Rec. 
Tracklista:
01. Psychosis02. Deception.. lie.. forgivness03. Shred04. My revenge05. Lonely reality 06. Escape07. The abyss of nothingness08. Discouraged09. Let’s paint the death10. Agony part II
Wydawca: Let It Bleed Rec (2012)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły