Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Amorphous

Amorphous - polska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała 1991 roku w Legnicy pod nazwą Amorphous Death. Pierwszy skład stanowili "Radziej" (gitara elektryczna), Siwy (gitara elektryczna), "Maciek" (gitara basowa), "Gubal" (perkusja), "Maniek" (wokal). Zadebiutowali na jednej z imprez w swoim macierzystym Domu Kultury "Kopernik" w Legnicy.
Niedługo potem miejsce "Radzieja" zajał Paweł Moll. W tym składzie zespół zagrał kilka bardzo udanych koncertów, m.in. w Legnicy na II Finale WOŚP oraz na Rockowym Maratonie w Bolkowie gdzie mieli okazje zaprezentować się dla dwu i półtysięcznej publiczności.

Niebawem pojawiały się kolejne problemy personalne i zespół opuścili "Siwy" i "Gubal". Po niedługich poszukiwaniach zastąpili ich Marek Pająk oraz Bartosz Woźniak. Zespół komponował nowy materiał, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem. Pojawiają się propozycje koncertowe min. u boku takich wykonawców jak Magnus, Acid Drinkers, Defekt Muzgó i innych. Startując w przeglądzie o Puchar Prezydenta Miasta, Amorphous zebrał wysokie noty, a Marek Pająk został wyróżniony. Pojawiają się plany nagrania debiutanckiego dema. Po odejściu "Maćka" Amorphous zmuszony był zawiesić działalność koncertową, a Pająk i Woźniak podjęli współpracę w grupie Esqarial.

W roku 2004 zespół postanowił powrócić na scenę i w Legnickim Vitt Studio nagrał 40-minutowy, pierwszy materiał zatytułowany Return from the dead powstały we współpracy z "Młodym" z Dissenter oraz "Płaskim" z grupy Bloodlust. Są to w większości oryginalne kompozycje z początku działalności grupy, w połączeniu z nowoczesnym brzmieniem i niesamowitymi solosami Marka Pająka. Udaje się namówić do współpracy znane osobistości metalowej sceny min. Młodego z Dissenter, który na początku zajmuje pozycję basisty lecz po niedługim czasie zasiada za bębny oraz Płaskiego udzielającego się niegdyś w legendarnej formacji Bloodlust, który przejmuje pozycje bassmana po Młodym.

Skład:

Marek Pająk - wokal, gitara elektryczna
Paweł Moll - gitara elektryczna, wokal
Płaski - gitara basowa, wokal
Młody - perkusja, instrumenty perkusyjne

Byli członkowie zespołu:

Maniek - wokal
Radziej - gitara elektryczna
Siwy - gitara elektryczna
Maciek - gitara basowa
Bartosz Woźniak - perkusja
Gubal - perkusja

Dyskografia:

Return From The Dead (2004)

Oficjalna strona internetowa: www.amorphous.prv.pl
MySpace: www.myspace.com/amorphousband

Źródło: oficjalna strona zespołu oraz Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły