Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Alestorm - Curse of The Crystal Coconut

Alestorm, Curse of the Crystal Coconut, Power Metal, Folk Metal

Nigdy nie wróżyłem szczególnie długiej kariery chłopakom z Alestorm, bo też ileż można sluchać pi(r)jackich piosenek I w dodatku za to płacić. Mój błąd, bo też nie od dziś wiadomo, że Napalm Records byle kogo pod swoje skrzydła nie bierze, a odrobina humoru jeszcze nkogo nie zabiła. I tak oto w odtwarzaczu ląduje szósty album Alestorm “Curse of the Crystal Coconut”.

Ta płyta nie jest żadnym kamieniem milowym czy innym crossoverowym łamańcem mającym na celu udowodnić cokolwiek. To po prostu totalnie zdystansowany calak do zabawy. Teksty są tak proste, że zapadają w pamięć praktycznie od razu, a melodyka utworów kojarzy się raczej z pirackimi szlagierami niż artystycznym kunsztem. I tak ma być! Gitary podbite wyrywającym z butów basem i perką robią tak piękną robotę, że łeb urywa. Przypomina mi to power metalowy ekstatyczny patos trochę jak u Sabaton, tyle, że tutaj w zestawieniu z folkowymi przygrywkami I charyzmatycznym wokalem Bowse'a zamiast spontanicznego hołdu dla przeszłości otrzymujemy ekstatyczną dawkę rasowych riffów wprost stworzonych dla zaprawionych w bojach headbangersów. Jeśli dodamy do tego pojawiające się tu i tam energetyczne solówki, takie hiciory jak “Tortuga”, którym bliżej do Harlem Shake niż metalu, możemy mieć nikłe wyobrażenie o tym, czym “Curse of The Crystal Coconut” jest. Całą resztę będziecie musieli odkryć sami.

Genialnym zbiegiem okoliczności (a może i nie) po miesiących covidowej stagnacji Alestorm powraca z szóstym w kolekcji “Curse of the Crystal Coconut”, a ja już nie mogę doczekać się skakania pod sceną do “Zombies Ate My Ship” czy “Chomp Chomp”. Zdaje się, że chłopaki trafili w dziesiątkę wydając krążek pełen humoru I energii nie zapominając przy tym o porządnym warsztacie. Jeśli chcecie zaciągnąć się do Pirate Metal Drinking Crew, dobrym początkiem może być przygoda z “Curse of The Crystal Coconut”.

Tracklista:

01. Treasure Chest Party Quest

02. FannyBows

03. Chomp Chomp

04. Tortuga

05. Zombies Ate My Ship

06. Call of The Waves

07. Pirate's Scorn

08. Shit Boat (No Fans)

09. Pirate Metal Drinking Crew

10. Wooden Leg Part 2 (The Woodening)

11. Henry Martin

Wydawca: Napalm Records (2020)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły