Amphi Festival 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Alcest, Hexvessel i The Fauns na jedynym koncercie w Polsce

Alcest, Hexvessel, The Fauns, shoegaze, black metal, post rock, folk, psychodelic rock, indie

Post-rock i Klub Hydrozagadka prezentują jedyny w Polsce koncert Shelter Tour 2014. 23 stycznia 2014 roku w warszawskim klubie wystąpią Alcest, Hexvessel i The Fauns. Po świetnym albumie "Les voyages de l'âme" i trasie z Katatonią Neige i koledzy stworzyli kolejne dzieło - "Shelter" - nagrane w islandzkim Sundlaugin-studio (Sigur Ros) z gościnnym udziałem Neila Halsteada (Slowdive, Mojave 3) i Billie Lindahl (Promise and the monster). Projekt, który zaczynał jako zespół black metalowy, z czasem rozwinięty o elementy ambientu, shoegaze i post-rocka stał się źródłem niesamowitego, magicznego, nastroju i bajkowej krainy pełnej pięknych melodii i emocji.

Hexvessel to sześcioosobowy zespół, założony w 2009 roku w Helsinkach, przez Anglika - Mata McNerneya. W swojej twórczości łączy folkowe brzmienia i psychodelicznego rocka z przełomu lat 60. i 70. z fińskim mistycyzmem i zamiłowaniem do natury. Ich muzyka to mieszanka różnych klimatów - od hipnotycznych pieśni po mroczne doom-metalowe dźwięki.

The Fauns to doświadczony shoegaze'owy sextet z UK z frontmanką Alison Garner, wzorujący się na kapelach z lat 80. i 90. Nagrywają dla Invada Records Geoff'a Barrowa (Portishead) i obecnie pracują nad trzecim albumem który ma się ukazać jeszcze przed końcem 2013 roku. 

23 stycznia 2014 roku (czwartek)

Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Alcest + Hexvessel + The Fauns

Bilety: 49 PLN (przedsprzedaż) / 59 PLN (w dniu koncertu)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły