Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Egzorcyzmy. Strona: 4

Artykuł: Egzorcyzmy

Wysłany: 2010-04-09 11:41 Zmieniony: 2010-04-09 11:44

No pewnie, że nie, już św. Tomasz wolał nazywać to "drogami" ku temu, aby przekonać rozum, że warto spróbować wierzyć. :) Twarda, scjentystyczna metodyczność tutaj jest bezradna. Religię albo się w całości odrzuca i się o jej wewnętrznych sprawach nie mówi, albo się o nich mówi, zżymając się na brak dowodów, tym samym bezwiednie, inercyjnie uczestnicząc w religijnym de facto dyskursie. :)

Są ludzie, którzy wierzą w to, że istnieje Bóg. Fanatycy wierzą, że istnienie Boga to niepodważalne factum. :)


Co cię nie zabije, to cię wkurwi


Wysłany: 2010-04-09 11:48

Gothic_sun (Anciliae)
Gothic_sun
Posty: 183
dusza - SOMEWHERE IN THE REALM O...

Dlatego tez jakiekolwiek dysputy religijne nie maja sensu...
Jedyna sluszna postawa to tolerancja i respekt...


All is only illusion...all except the music! "Music is a place to go to take refuge. It is a sanctuary from mediocrity and boredom. It is innocent and it is a place you can lose yourself in thoughts and memories and intricacies.”


Wysłany: 2010-04-09 12:14

Dzieciom mówi się: nie reaguj na zaczepki to mu się znudzi i przestanie. Bóg nie reaguje a Wam się ciągle jeszcze nie znudziło.



Wysłany: 2010-04-09 14:30 Zmieniony: 2010-04-09 14:51

[quote:ab262081c5="black_gothic"]
A kościół katolicki wielu ludzi myślących inaczej posłał na stos[/quote:ab262081c5]

No niestety, ale sporo stosów przypisywanych kościołowi było wynikiem sądów świeckich. Wybacz ale w tamtych czasach sądy świeckie też skazywały na stos za wypinanie się na Hostię czy czczenie Bafometa mowa np. o Jakubie de Molay i chociaż nadużycia finansowe w zakonie były na porządku dziennym (chyba oni jako jedyni katolicy mieli prawo do lichwy) to jednak niebitych dowodów na herezję nie było, ale król Francji Filip IV Piękny nie miał za co oddać pożyczki więc... stracono 55 osób, a rok później papież uniewinnił ich z zarzutu o herezję...

[quote:ab262081c5="black_gothic"]
A kościół katolicki wielu ludzi myślących inaczej posłał na stos, dlatego nie było wtedy ateistów[/quote:ab262081c5]
Chciałbym przypomnieć że sam papież Leon X (1513-1521) był ateistą czego wcale nie ukrywał "Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo"

[quote:ab262081c5="black_gothic"]
Przypomnij sobie co kościół zrobił Iluminatom w Bawari?[/quote:ab262081c5]

Kościół czy państwo?

Ech... Co do tajnych stowarzyszeń Masonów, Iluminatów, Karbonariuszy to jeśli ktoś się ukrywa to ma coś do ukrycia...

Wracając do Bawarii to o ile się orientuję (jeśli pamięć mnie zwodzi proszę mnie poprawić) przeprowadzono rewizję, a po zapoznaniu się z ich dokumentami uznano że działają na szkodę państwa wydano więc zakaz wszelkich tajnych zgromadzeń...

[i:ab262081c5]tak na marginesie
Swoją drogą jestem za tym żeby taki zakaz zgromadzeń tajnych obowiązywał nie byłby przeciwko innym religiom nawet nowo tworzonym ruchom religijnym bo jeśli intencje są szczere to można działaś jawnie w kraju w którym istnieje swoboda wyznania... mógłby on co najwyżej uderzać w sekty... a tajnie może działać jedynie wywiad prowadzony przez państwo dla ochrony tej instytucji[/i:ab262081c5]

Wracając do tematu egzorcyzmów to wspomniano tu o jednym dokonanym przez papieża Jana Pawła II jeden z włoskich egzorcystów twierdził (artykuł w Niedzieli) że papież dokonał 3...


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-04-09 17:07

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Ale skazano ich na śmierć za ateizm i chęć wprowadzenia demakracji .


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-04-09 17:22

[quote:76fa8d4bb4="Gothic_sun"]Dlatego tez jakiekolwiek dysputy religijne nie maja sensu...
Jedyna sluszna postawa to tolerancja i respekt...[/quote:76fa8d4bb4]
"jakiekolwiek dysputy religijne nie maja sensu"
- czyżby brak tolerancji ??


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-04-09 17:29

Gothic_sun (Anciliae)
Gothic_sun
Posty: 183
dusza - SOMEWHERE IN THE REALM O...

A skadze! :-)


All is only illusion...all except the music! "Music is a place to go to take refuge. It is a sanctuary from mediocrity and boredom. It is innocent and it is a place you can lose yourself in thoughts and memories and intricacies.”


Wysłany: 2010-04-09 17:51 Zmieniony: 2010-04-09 22:10

[quote:f2999bde19="black_gothic"]Ale skazano ich na śmierć za ateizm i chęć wprowadzenia demakracji .[/quote:f2999bde19]
Demokracja? - ustrój zwyrodniały każdy inny i jak każdy inny lepszy od anarchii..

Władza ludu? tylko jakiego? rządzą nami przedstawiciele (oligarchia) niby wybierani przez nas ale od czegoś zależy kto znajdzie się na liście wyborczej... po za tym mamy progi wyborcze można mieć kilkanaście tysięcy głosów i się do sejmu nie dostać :P Wybitna jednostka się nie przeciśnie jeśli nie ma bogatej partii

Po za tym jak większość z głosujących na partie w wyborach i głosujących w sejmie nie zna się na sprawach w jakich swój głos oddaje bo któż zna się na wszystkim (a jak dojdzie do tego dyscyplina partyjna to znowu mamy oligarchię)

Demokracja niszczy jednostki wybitne polecam Obronę Sokratesa... i do dziś zaszczuwani są przez demokrację tak podobno tolerancyjna (nie mówię że inne ustroje tego nie robią) osoby mające niż poprawny politycznie punkt widzenia

jeśli 15% odstaje od poprawności politycznej wyśmiewa się z nich, kpi, i nie zaprasza do debaty politycznej przedstawicieli tych poglądów jakby Ci ludzie nie istnieli - demokracja ?

a hasło "Zabierz babci dowód przed wyborami" no bo babcia w tych 15% :P demokratycznie?

Kłamie się nam że rządzi większość, a ciągle większości każe się ustępować przed mniejszościom (oligarchii) w imię tolerancji. A to żeby w pewnym stanie USA na akcie ślubu nie bylo napisane mąż i żona tylko strony umowy żeby nie obrażać mniejszości-oligarchii seksualnej dlaczego oni nie mogą mieć po swojemu a większość po swojemu? w tak demokratycznej demokracji ?

Demokracja jest zakamuflowaną formą oligarchii :P

Po za tym Iluminaci i Masoni również mają obrzędy:

[i:f2999bde19]"Przysięgam w imię Najwyższego Architekta Wszystkich Światów nie ujawniać nigdy sekretów, znaków, sposobów dotykania, słów i nauk używanych przez wolnomularzy i zachowywać co do tego wieczne milczenie. Ślubuję i przysięgam na Boga nie wyjawiać nigdy żadnej rzeczy z tych, które mi powierzono do chwili obecnej i które powierzy mi się w przyszłości. Zobowiązuję się i poddaję się następującej karze, [color=GREEN:f2999bde19]jeśli złamię swoje słowo: niech mi spalą wargi rozpalonym żelazem, niech mi utną rękę i przetną szyję, i wyrwą język, a mój trup niech wisi w loży w czasie przyjmowania nowego brata,[/color:f2999bde19] aby służył za odrażający dowód mojej niewierności i był przestrogą dla innych. [color=GREEN:f2999bde19]Niech zostanie potem spalony, a popioły rzucone na wiatr, aby nie został żaden ślad po mojej zdradzie. Tak mi dopomóż Bóg i Jego święta Ewangelia[/color:f2999bde19]. Niech się tak stanie."[/i:f2999bde19]

zaiste diaboliczna przysięga co (oczywiście nie wszystkie loże jej używają - te bardziej tradycyjne) Myślę że to prawie jak zaprzedanie duszy diabłu. Bo w ten sposób nie można przed Bogiem przysięgać i wracamy do egzorcyzmów

Tak wygląda demokracja ?? [color=green:f2999bde19]a może fanatyzm w demokracji jest wskazany [/color:f2999bde19] wyśmiewane na salonach konserwatywne babcie to anioły w porównaniu do fanatyzmu tych bractw :P

A swoją drogą do jakiej tolerancji doprowadziła rewolucja francuska? wystaje o głowę z pośród tłumu to my go o nią skrócim gilotyną
[quote:f2999bde19="black_gothic"]Ale skazano ich na śmierć za ateizm i chęć wprowadzenia demakracji .[/quote:f2999bde19]
odnosząc się do tego stwierdzenia raz jeszcze powiem: Demokracja zabiła Sokratesa za chęć uświadomienia ludziom błędów demokracji. Czymże jest więc tamta śmierć lepsza od tej? Każdy ustrój potrafi uśmiercić swych przeciwników skoro nawet zwolenników nie oszczędza


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-04-09 22:42

[quote:bb192e2554="Pan"]
O opętaniach nikt nie ma nic do powiedzenia.
Ja zatem spytam z innej strony: jakiego opętania jesteście najbliżej? Widzicie swój fanatyzm? :)[/quote:bb192e2554]
Ja na ten przykład jestem fanatycznym konserwatystą :P

Kolejna sprawa
Zacznij ze mną rozmawiać na dowolny temat a i tak się to skończy na polityce


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-04-09 22:56

Gothic_sun (Anciliae)
Gothic_sun
Posty: 183
dusza - SOMEWHERE IN THE REALM O...

Mysle,ze wiekszosc z nas ma swoje "demony"...


All is only illusion...all except the music! "Music is a place to go to take refuge. It is a sanctuary from mediocrity and boredom. It is innocent and it is a place you can lose yourself in thoughts and memories and intricacies.”


Wysłany: 2010-04-09 23:02

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

To się przyznaję.Kiedyś byłam opętana przez demona czystości, ale po zamieszkaniu na wsi, 50 lat przed rokiem 2000, w okolicy Lublina,została uleczona przez 3 psy i 6 kotów.Nie myję podłóg codziennie, tylko co drugi dzień.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2010-04-09 23:31

a ja jakieś hohohohoho lat temu zostałem opętany przez demona muzyki i do tej pory nie mogę się go pozbyć zresztą nie chcę :) nawet fajny jest ^_^

[img:f6439f16f4]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:f6439f16f4]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-04-12 16:42

demon czystości :) fajna sprawa przydałby mi się taki w moim pokoju :)

demon muzyki - jasne widać przecież po avatarze :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


egzorcyzm Wysłany: 2010-07-29 23:47

Dzisiaj mój kolega opowiadał mi, że był przy czymś podobnym. Na szczęście nie było zła w człowieku, tylko w jego środowisku. Ale.... też przez przekleństwo osoby bliskiej. Dziwne rzeczy się działy wokół. smutek mnie ogarnia na samą myśl i jak zawsze - mam wielką pokorę, schylam głowę w dół, wiedząc, że są czynniki, których nie przeskoczę. Nie ma co kopać się z koniem... Człowieku pędź dalej w przód, nie patrz w tył, jak mówią stare bajki, baśnie, nie myśl, co będzie później, bo i tak nie jesteś w stanie się dowiedzieć, a wiedza może Cię zniechęcić w pół drogi. Powodzenia!


W zależności od sytuacji, motto zmienne bywa.


egzorcyzm Wysłany: 2010-07-29 23:49

wierzę w to, na serio...


W zależności od sytuacji, motto zmienne bywa.


Wysłany: 2010-10-04 00:33

Polecam książkę Damiana Janusa - Psychopatologia a religia.
Nerwice, zaburzenia osobowości, psychozy, anoreksja, natręctwa, urojenia, narcyzm to częste patologie psychiczne. Ich związki z przeżyciami o treści religijnej i religią są dla psychologii interesującym polem badań. Autor książki opisuje granice normalności przeżyć psychicznych i związki zjawisk psychopatologicznych z religią, opierając się głównie na własnym doświadczeniu terapeutycznym, neopsychoanalizie, przejściu egzystencjalnym. Proponuje własne ujęcie teoretyczne (koncepcja zwijania i partycypacji).


Demons to some, Angels to others...


Wysłany: 2010-10-04 06:16

U katolików jest tak- trzeba wierzyć w Boga i tyle, je3ać inne religie...chrzescijanstwo rules!!!


Jestem inny bo myślę,wierzę w siebie i słucham siebie, inni ludzię nie myślą i wolą słuchac innych


Wysłany: 2010-10-06 12:33

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Jan Pawel II odprawial egzorcyzmy .


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2011-01-16 16:43

Według mnie każdy ma takiego swojego demona.
Można je porównać do ludzkich żądz (sex, chciwość itp).
Jedni mają popęd do dzieci, inni muszą co chwile się upijać.
Można temu nadawać różne imiona.


"W walce zwycięstwo, w pokoju czujność, w śmierci poświęcenie. " ~~Motto Szarych Strażników


Wysłany: 2011-01-17 01:31

[quote:1d513defc0="Rudson"]U katolików jest tak- trzeba wierzyć w Boga i tyle, je3ać inne religie...chrzescijanstwo rules!!![/quote:1d513defc0]
Jasne że rules...

Tyle że u katolików jest tak: [color=YELLOW:1d513defc0]sama wiara w Boga nie wystarczy, konieczne są dobre uczynki względem bliźnich [/color:1d513defc0](czytaj innych ludzi, Chrystus uzdrowił z choroby także człowieka nie wyznajacego Judaizmu a więc poganina - żebyś sobie nie pomyślał że te dobre uczynki to tak egositycznie we własnym środowisku)

Twoje zdanie byłoby po cześci prawdziwe dla niektórych protestantów, pod warunkiem że bardziej zdefiniowałbyś w co Boskiego wierzyć oprócz samego Boga

przypadkiem utoższamiasz chrześcijaństwo z katolicyzmen tylko ?

[quote:1d513defc0]je3ać inne religie...[/quote:1d513defc0]
Typowy przykład panoszącej się obecnie tolerancji!

Je3ac taką tolerancje!!

Zauważ że każda z religii przedstawia inny obraz Boga... tak więc wiekszosci religiio ze sobą nie pogodzisz jesli chdzi o sam obraz bóstwa... za to uniwersalistyczne religie pod względem moralnym/etycznym są już bardziej lub mmniej zbliżone :)
Obraz Boga jest uwarunkowany kulturowo :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło