Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Kącik Oldschoolowego Deathmetalowca. Strona: 21

Wysłany: 2010-02-12 17:37

Skoro przy Immolation jesteśmy ... nie jest tajemnicą, że "Majesty And Decay" jest już w sieci.

Po pierwszych dwóch odsłuchach miałem mieszane odczucia - krystaliczna produkcja, mięsiste brzmienie, lepszy poziom wykonawczy, ale brakowało mi siarki - tego co było na poprzednich płytach. Po trzecim odsłuchu sieknęło mnie, ze ten album jest w gruncie rzeczy bezbłedny - Immo zawarto bardzo wiele nowego. "Majesty And Decay" jest z jednej strony techniczny, brutalny, a z drugiej ładny, smutny i w pewnym sensie odhumanizoweany. Płyta ma inny klimat, ale powiem szczerze, że mi od bardzo odpowiada. Wiem, że bede do tej płyty często wracał, ale oczywiscie dopiero kolejne dziesiąt odsłuchów powie, czy płyta bedzie dalej robiła takie wrażenie. Póki co najlepszy metalowy album tego roku.

A jakie jest Wasze zdanie ?


.


Wysłany: 2010-02-12 20:18

Ta,swietnie tu wszystko cyka,troche mnie wystraszyli THE PURGE,myslalem ze bedzie powtórka z BLESSED....MORBIDów,ale juz od swietnie, nisko wymruczanego MAJESTY OF DECAY wszystko wróciło na dobre tory,doskonale wszystko wywazone,bez zbednej napierdalanki.



Wysłany: 2010-03-02 11:18 Zmieniony: 2010-03-02 11:23

Kilka oldskulli jakie odkopywałem ostatnio:

Necros Christos - Triune Impurity Rites .. arcyciekawy album. Death metal osadzony gdzies w konwencji .. Celtic Frost i Venom. Prosty, chwytliwy i kurewsko klimaciarski

Excoriate - On Pestilent Winds ... klasyczny oldskull, korytarzowe brzmienie, cieżar i intensywnosc wczesnego pestilence i asphyx. Megaaaa

Obliteration - Nekropsalms ... jeszcze nie słuchałem, ale czeka w kolejce, podobno zajebiste

The Grotesquery - Tales of the Coffin Born ... szwedzki oldskull w nowoczesnym brzmieniu + na wokalu Kam lee. Niezłe, ale nie zabiło.

Funebrarum - naczytałem sie różnych spuźcizm nad tą kapelą, ale moim zdaniem szare przecietniactwo. Naprawe nie bardzo się to wyróżnia z tłumu. Po prostu ściana dzwieku, oldskulowe granie, ale brakuje mi jakiegos wyróżnika


.


Wysłany: 2010-03-11 16:16

"Majesty And Decay" immolation, to pierwsza ich płyta która mnie totalnie poztywnie zaskoczyła.



Wysłany: 2010-05-07 11:53

Parę wykopalisk :)) :

Ignivomous - Death Transmutation
kolejny wypust z hnuclear War Now! Granie coś pod Dead Congregation, ale nie takie monumentalne i jednak nie takie wyraziste. Jesli DC to Immo+Incan+ Morbid angel z czasów "covenant", to Ignivomous jest bez tego trzeciego elementu

Bastard Priest - Merciless Insane Death
Debiutanckie demo szwedzkiego duetu. % kawałków, w dosć jednostajnym tempie, ale jest moc, jest potencjał i zapowiada sie obiecujaco na przyszłosc

Stench Of Decay - Where death and decay reign
Finland uber alles. klasyczny skandynawski death z doomowymi zwolnieniami. Moze nic odkrywczego, ale to demko jest solidne

Nocturnal Graves - Satan's Cross
Konkretne mięsko z Australii. Zblackowany thrash/death. Słychac echa debiutu Morbid Angel, ale całosciowo to dosc prostolinijna chłostająca muza z dobrym brzmieniem. Nie takie wypierdolcze jak Repugnant, ale dobre

Nocturnal Graves/Hell Spirit - Grave spirit sessions
fajny splicik, trzeszczący jak na starym winylu. Nocturnal chłosta jak trzeba, a Hell Spirit sytawiajacy pierwsze kroki pokazuje próbke swoich mozliwosci grajac klasyczny death z melodyjnymi wstawkami w stylu Hooded Menace


.


Wysłany: 2010-08-10 08:17

Gorefest? Kapela potęga- inteligentne teksty, nie bełkot o Belzebublu, tylko społecznie zaangażowane. Rewelacyjna perka, mocny wokal.


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Wysłany: 2010-08-10 08:21 Zmieniony: 2010-08-10 08:44

Mnie w Gorefest nie podobają sie 2 rzeczy:

1. Wokal De Koeyera - jakby ryczaj na siłę
2. To w jaki sposób łączą brutalność z melodiami, co w efekcie sprawia, że i jeden i drugi element w moim odczuciu jest stępiony i mało ciekawy

A Necrobiosis już w poczekalni :)


.


Wysłany: 2010-08-13 07:42

Chris ma wyjatkowo meczaca maniere wokalna.



. Wysłany: 2010-08-13 10:34

[quote:88bd125e01="cellar_door"]nie wiem o co wam chodzi? znam mnósto kapel z dupy z growalmi z jeszcze większej dupy heh
wokale na "Mindloss" są zajebiste i basta! [/quote:88bd125e01]

Nooo, pomruk odbytnicą jak nic ... xD


.


Wysłany: 2010-08-13 15:24 Zmieniony: 2010-08-13 15:27

Chris ma zbyt twardy vojs i tyle dla mnie najslabsze ogniwo Gorefest ktory momentami uwielbiam a czasem "lubie w porywach".
Ptacek z Broken Hope mial ciekawsza barwe .



Wysłany: 2010-08-13 16:23

[quote:de1b388dcc="Harlequin"]Kilka oldskulli jakie odkopywałem ostatnio:

Necros Christos - Triune Impurity Rites .. arcyciekawy album. Death metal osadzony gdzies w konwencji .. Celtic Frost i Venom. Prosty, chwytliwy i kurewsko klimaciarski[/quote:de1b388dcc]
Posłuchałem Triune Impurity Rites i zajebiste jest...


Jestem inny bo myślę,wierzę w siebie i słucham siebie, inni ludzię nie myślą i wolą słuchac innych


Wysłany: 2010-11-30 19:29

Zahaczyłem o Convulse - World Without God cóż za zajebisty klimat .Stary poczciwy DM made in Finland.Do takich pozycji zawsze miło wrócić nawet jak sie tego nie słuchało w ch.. lat.



Wysłany: 2010-11-30 19:58

[quote:13d366422d="leprosy"]Zahaczyłem o Convulse - World Without God cóż za zajebisty klimat .Stary poczciwy DM made in Finland.Do takich pozycji zawsze miło wrócić nawet jak sie tego nie słuchało w ch.. lat.[/quote:13d366422d]

Brud, syf, brutalnosć i pierdolniecie :)) lubie ten album :))


.


Wysłany: 2010-11-30 20:01

Więc zahacz o Damnation ,zastanawia mnie dlaczego nie wchodzi Ci tak zajebista muza.



Wysłany: 2010-11-30 20:43

co do immolation masz absolutna racje podobne ciary przeszly mnie sluchajac dwojki hare in after muzycy graja co kochaja i sa k.. szczerzy plyta powala zreszta to IMMOLATION klasa sama w sobie a ich koncerty


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2010-11-30 22:28

[quote:fbcdf2f6e2="leprosy"]Zahaczyłem o Convulse - World Without God cóż za zajebisty klimat .Stary poczciwy DM made in Finland.Do takich pozycji zawsze miło wrócić nawet jak sie tego nie słuchało w ch.. lat.[/quote:fbcdf2f6e2]

Tez o nich zahaczyłem-zabili bezplciowoscią



Wysłany: 2010-12-24 15:09

Madua (Bicz)
Madua
Posty: 90
Białystok

Ostatnio zachwycam się Suffocation, Hate Eternal i Dismember.
Nie jestem jakoś specjalnie biegła w oldschoolach, ale się uczę ^^"

A Brutality nie znam, aczkolwiek przesłucham


"You are what you create... ... you create what you are",


Wysłany: 2010-12-24 15:27

sprawdz entombed unleasheg gorefest broken hope


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2010-12-24 15:29

Madua (Bicz)
Madua
Posty: 90
Białystok

Ok, dzięki


"You are what you create... ... you create what you are",


Wysłany: 2010-12-24 19:13

[quote:f173155138="Madua"]

A Brutality nie znam, aczkolwiek przesłucham [/quote:f173155138]
A zapewniam ze warto,zacznij od SCREAM....,swietny przyklad szkoly zza oceanu w takim graniu.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło