Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Galeria. Strona: 2

Wysłany: 2007-07-03 15:41

[quote:15ec3ae6c0="minawi"]Zawsze można samemu/samej [/quote:15ec3ae6c0]

Samemu sobie to można wiesz...palec w dupę przez przypadek wsadzić przy podcieraniu...

Bez urazy, ale takie poczynanie jest totalnym kretynizmem i szczerze żal mi ludzi, którzy tak robią. Pewnie są niedowartościowani albo co, zresztą nieważne, nie będę drążył tematu, bo osobiście to i tak galerię odwiedzam bardzo rzadko...więc, co mnie to :P


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2007-07-03 19:36

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Zet, chodzi mi o to, że jest taka możliwość :)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-07-03 22:38

A nie powinno jej być :!: :!: :!: ...

ale taka tylko moja pieprzona opinia, bo to naprawdę bez sensu...

jednak ludzi się nie zmieni: doskonałość ponad wszystko, nawet jeśli wielbi się jedynie siebie i chce się "ten kit" wcisnąć na siłę innym...

Ale już nie komentuję bo chyba mimowolnie zmieniam temat, a mi nie wypada :P


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2007-09-30 12:41

Tu niekoniecznie chodzi o przeświadczenie o doskonałości własnych zdjęć. Jeśli istnieje na DP galeria i ktoś umieszcza w niej zdjęcia, to raczej dlatego, że chciałby, by ktoś inny je zobaczył. Ale dodanie nowego zdjęcia przechodzi nie zauważone, sytuację ratowałaby opcja, gdzie na stronie główniej Galerii pokazywałyby sie "ostatnio dodane zdjęcia". A tak tylko dając sobie ocenę 10 ma sie szansę na to, że zdjęcie choć przez chwilę na stronie głównej będzie wyświetlone i kogoś zainteresuje.

Nie bój się, jeśli zdjęcie jest do bani, użytkownicy szybko je "zjadą" ocenami i już się nie będzie pchało "na początek"

Nie obawiam się przyznać, że przy niektórych (nie wszystkich) swoich zdjęciach daję 10 właśnie z powodu, jaki podałam powyżej. Zajmuję się trochę fotografią, interesują mnie oceny i opinie innych, i jeśli umieszczam zdjęcie w galerii to znaczy że chcę, by ktoś je zauważył i, jeszcze lepiej, zaopiniował.



Wysłany: 2007-09-30 15:20

[quote:3e2faf6e06="Allanon23"]Ja tam nie pamiętam aby moja "słynna" Żabka byłą widoczna na głównej stronie.
[/quote:3e2faf6e06]
I tu się grubo mylisz, Allanonie, bo ja Twoją żabkę pamiętam bardzo dobrze na głównej stronie i to nie raz. A jak myślisz, jak w ogóle ją wypatrzyłam (zdaje się, że masz gdzieś tam nawet komentarz ) ? Właśnie na głównej stronie.

Po drugie: mnie oceny i komentarze nie kojarzą się, na moje szczęście, z fotka.pl :mrgreen: A może jestem naiwna, ale wierzę że jest tu sporo "artystycznych dusz", które zainteresują sie twórczością innych. Po co coś tworzyć, by potem schować do szuflady? :)



Wysłany: 2007-10-21 02:30

Poprawiłem większośc byków w galerii - powinny być widoczne zabki, cmentarze i inne cuda. Dajcie znac jakby cos jeszcze nie działało.<br />


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-11-22 00:25

Bo widzisz: im więcej tym lepiej, więc co będą usuwać cenną jednostkę zdjęć?
Przecież to się niegodzi, jeszcze dp spadnie w jakichś rankingach śmiesznych i co :roll: :?:
Jak się tu coś, cokolwiek, umieści, to już zostanie chyba na zawsze. Bo, offtopując, to artykułów np. sam swoich własnych wywalić nie mogę :roll: Gdzie tu sprawiedliwość, o prawach autorskich nie wspominając?


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2007-11-22 16:56 Zmieniony: 2008-02-07 17:22

Zetowi znów się pogorszyło wiec spieszę z pomocą. Obawiam się jednak, że wkrótce już tylko specjalista będzie mógł się zająć tym przypadkiem. Ponieważ prosiłem cię Zecie wiele razy by swe wątpliwości wyrażał prywatnie a nie chciałeś słuchać musze ci publicznie spuścić lanie
Albo twój poziom intelektualny nie pozwala ci na zrozumienie i rozróżnienie idei praw autorskich i majatkowych albo piszesz swoje brednie złośliwie. Ponieważ nieśmiałbym jednak oskarżać cię o działanie z premedytacją spieszę z wyjaśnieniem:

Prawa autorskie drogi Zecie masz. Co więcej są one niezbywalne co mówi ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (sprost.: z 1994, Nr 43, poz. 170, zm. z 1997 r. Nr 43, poz. 272 i Nr 88, poz. 554, z 2000, Nr 53, poz. 637)

Zgodnie z art. 16 prawa autorskiego „autorskie prawa osobiste „chronią nieograniczoną w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem”.

Możesz więc artykuły swego autorstwa publikować gdzie tylko ci się podoba i żaden wredny amin nie może ci tego zabronić. Nikt też na DP pod twoim artykułem się nie może podpisać.

Natomiast w momencie publikacji zgadzasz się na określone warunki opublikowania swego tekstu. Warunki te są zawarte w informacjach dla autorów i zgodę taką należy uznać za rodzaj umowy ustnej. Jak mówi art. 66 ust. 1 uprawnia do "korzystania z utworu w okresie pięciu lat na terytorium państwa, w którym licencjobiorca ma swoją siedzibę, chyba że w umowie postanowiono inaczej”. Jeżeli byś się na nie nie zgodził nidy nie wyjęlibyśmy tekstu z twojej szuflady i nie opublikowalibyśmy go tutaj.

Oczywiście możemy rozważyć wycofanie twojego dzieła z obiegu jako "prawa do osobistego nadzoru nad sposobem korzystania z utworu" w wypadku gdyby się ono zdezaktualizowało i poprawienie go wiązałoby się w praktyce z całkowitą zmiana artykułu albo w międzyczasie zmieniłbyś swoje poglądy. Podkreślam, że jesteśmy na to całkowicie otwarci.

Natomiast nie będziemy usuwać żądnych treści z pobudek osobistych autorów, które w dobrej wierze nieodpłatnie publikujemy. Z przyczyn czysto technicznych oraz postulowanej szeroko swobody i powszechności dostępu do informacji.

Reasumując twój artykuł będzie tu widniał jeszcze przez jakiś czas i to nie dlatego ze jest dobry ale ponieważ szczególnie nam on nie przeszkadza i nie mamy czasu się nim zajmować.

Jest to temat rzeka. Co więcej zapadały już wyroki sadu w podobnych sprawach i to różne. Może uda ci się rozstrzygnąć kwestię twojego artykułu na twoją korzyć? Mamy tu prawników którzy mogą w wolnej chwili wyjaśnić inne wątpliwość. Jeżeli jednak masz poczucie krzywdy jak najbardziej powinieneś wystąpić na drogę sądowa i dociekać swoich praw w procesie cywilnym. Nawet gorąco do tego zachęcam gdyż sądy nie są po to by się ich bać tylko by pomagać obywatelom - wiem to z własnego doświadczenia. Jeżeli dysponujesz więc dużą ilością czasu i pieniędzy to nie trwoń ich na bezsensowne pisanie na forum tylko skontaktuj się z prawnikiem.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-11-22 23:25

Eee, offtop się zrobił, przepraszam.

Dziękuję, że mi to tak rzeczowo przedstawiłeś.
Chcę tylko zaznaczyć, że nie zamierzam niczego usuwać, to był jedynie przykład.

Ale coś mi to przypomniało:[quote:32339d03e5="Amorph"](...) nie mamy czasu się nim zajmować.[/quote:32339d03e5]Jedną z pierwszych recenzji płyty Sabbath chciałem poprawić, bo niektóre zdania w niej zawarte były według mnie niepoprawne. Wielokrotnie się z tym zwracałem do osoby, która mi to zatwierdziła - Minavi, a i tak zostało jak zostało.
I w takim przypadku, to osobiście bym wolał by nie było tego w ogóle niż w tej postaci, no ale nie będę Wam czasu przecież zabierał..


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2007-11-23 12:34

Wiec wyslij mi poprawiona wersje i nie rob burzy w szklance wody.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-12-11 05:07

Podobają mi się ostatnie zmiany w galerii.

Zastanawiałam się natomiast nad czymś jeszcze: teraz jest tak, że zdjęcia tematyczne po lewej stronie wyświetlają się różne. To bardzo dobry pomysł, natomiast jest jedna rzecz, którą bym zmieniła. Dajmy na to, że zainteresowało mnie któeś z wyświetlonych właśnie zdjęć - klikam w nie i tu otwiera mi sie cały dział zdjęć tamatycznych ale zdjęcia o które chodzi nigdzie nie widać, ginie w tłumie galerii, zapewne jest w którymś foldrze w galerii i musze przeszukiwać wszystkie, by znaleźć jedno konkretne zdjęcie. Nie wiem, czy dobrze naświetliłam problem.

Czy nie ma możliwości zmiany ustawień tak, by po kliknięciu zdjęcia z lewego paska tematycznego otwierało się ono w oknie głównym? Łatwiej wtedy iść "do tyłu": czyli zdjęcie==>galeria, niż szukać na zasadzie galeria ==> zdjęcie. Do tego nie zawsze jest to zdjęcie główne galerii, więc nie jest wyświetlane przy liście galerii.

Albo inna opcja: by przy zdjęciach właśnie wyświetlanych na lewym pasku były jakieś namiary: np. użytkownik, by można było znaleźć to konkretne zdjęcie?



Wysłany: 2007-12-11 12:11

Tak galeria pod maska jest praktycznie zrobiona na nowo. Dodany jest slideshow. Jakies ladne efekty przejscia meiedzy zdjeciami dodam jak znajde chwile czasu.

Problem zrozummialem. Po kliknieciu zdjecia w galerii tematycznej sa sortowane wg ocen. Moge zrobic ze pierwsza fota bedzie ta ktora ktora sie klikalo i wyrozniona bedzie jakas ramka zeby bylo wiadomo ze nie koniecznie jest ona najwyzej oceniana.
A moze jakos inaczej? Zastanwowie sie jak to elegancko zrobic.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-02-20 15:23

Hehe, niezły pomysł z tym, by oceny zdjęć były widoczne dla wszystkich. Teraz widać kto komu, a czasem łatwo też zgadnąć, dlaczego Bardzo mnie to bawi :twisted:

Czy mam rozumieć, że teraz każde nowododane zdjęcie pojawia się na dolnym pasku ("Ostatnio dodane") na stronie głównej galerii? Bo nie, jednak nie rozumiem. Zaeksperymentowałam z dodaniem nowego zdjęcia ale się nie wyświetliło, czy możesz mi więc "naświetlić" zasadę?



Wysłany: 2008-02-21 13:22

Hmmm, ja z innej beczki. Troche czasu spędziłam ostatnio na przeglądaniu galerii, poklikałam troche w czerwone pentagramiki :wink: i oto jakie refleksje mi sie nasunęły:

[b:40b9d69bdd]A)[/b:40b9d69bdd] Generalnie nie mam nic do tego jak ktos daje sobie oceny za swoje wlasne zdjęcia. Jedni sądzą, że ocenianie własnej twórczości jest bez sensu, inni mogą uważać że jak im się ich własne zdjęcie podoba na 5 to dlaczego go nie ocenić...Jak kto woli.

[b:40b9d69bdd]B)[/b:40b9d69bdd] Nie mam nic do tych, którzy dają 1 i tego nie uzasadniaja w komentarzu - nikt nie ma obowiązku się tłumaczyc dlaczego mu sie nie podoba to, co wszystkim.

[size=18:40b9d69bdd]ale[/size:40b9d69bdd]

[b:40b9d69bdd]do A)[/b:40b9d69bdd] Dziwnie dla mnie wygląda fotka usera X, a pod nią dwie oceny - pierwsza: oceniał sam user X i druga: również oceniał user X z tym że z dodatkowo utworzonego profilu, bądz swojego poprzedniego, który mu się znudzil - to już na moj gust zaczyna isc w strone lekkiego przegięcia

[b:40b9d69bdd]do B)[/b:40b9d69bdd] Jak powyżej, komus sie nie podoba, niech smaruje jedynek do woli, jednak zauwazylam cos niezmiernie wkurzającego - puste fikcyjne profile zalozone tylko po to, aby nastukac jedynek w galerii. I najsmieszniejsze jest to, ze jakims dziwnym trafem te jedynki z pustych profili są przyznawane fotkom najwyzej ocenianym, a jakos zdjecia nizej w rankingu nie ciesza sie zainteresowaniem "pustych jedynkowców" :roll: Sprawa mnie osobicie nie dotyczy, bo nie mam zadnej "powaznej" galerii, ale wcale bym sie nie zdziwila gdyby po tym komentarzu "nagle" jednak dotyczyc mnie zaczęła :wink:

Czyli, jeszcze raz podsumowując:

o ile [b:40b9d69bdd]A[/b:40b9d69bdd] nie jest zbyt szkodliwym procederem, dopuki user X nie naprodukuje sobie np oprocz profilu X1, jeszcze X2, X3, X4 itd i będzie mial 30 ocen w galerii od siebie (ale taka asurdalna sytuacja jest mam nadzieje chyba raczej bardzo malo prawdopodobna :wink: ) Bardziej prawdopodone jest, że dobre zdjęcie i tak sie obroni, a złe i tak przepadnie pośród reszty złych, cokolwiek by właściciel wokół niego nie gmerał...

o tyle [b:40b9d69bdd]B[/b:40b9d69bdd] moim zdaniem nalezaloby jakos zminimalizowac, bo na calkowite usunięcie tego zjawiska nie mam pomyslu. O ile, jeśli chodzi o pomysl ograniczenia dostępu "nowym" do forum to mam mieszane uczucia (podobne obiekcje jak Blady), to jesli chodzi o ocenianie (klikanie w pentagramiki) artykułów, poezji, zdjęc, jestem jak najbardziej za tym by fikcyjne puste profile nie mogly tego robic. Mysle ze zminimalizowaloby to problem, poniewaz zalożenie 10 takich profili to nie problem, natomiast zdobycie odpowiedniej liczby punkow by moc oceniac to juz troche pracy. Co o tym sądzicie?



Wysłany: 2008-02-21 15:31

Co do problemu A, to wypodziedziałam się w tym topiku ciut wcześniej. Co do problemu B:

Nie wiem, czy jest możliwość zapobiegania tworzenia takich "pustych" profili. Natomiast zastanawiam się: czy jest sens? To znaczy, czy jest to warte zachodu? Czy ocena w galerii jest aż tak ważna? Dzięki temu, że teraz widać poszczególne oceny, bardzo łatwo wyłapać takich spryciarzy i jak napisałam powyżej:
[quote:3edfab8c4d]Teraz widać kto komu, a czasem łatwo też zgadnąć, dlaczego [/quote:3edfab8c4d]
Czy jest sens się takimi przejmować? U mnie tacy desperaci wywołują tylko uśmiech :)

Uważam też, że dobre zdjęcie i tak się samo obroni, a złe - wiadomo :)

P.S. I pochwalam pomysł z wiadomościami o ocenach w galerii - mnie osobiście bardzo ułatwił życie :)



Wysłany: 2008-02-21 19:21

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Puste profile - macie na myśli sytuacje kiedy jest ocena 1 a nie ma przy niej nicku/a? To 'pozostałości' bo zbanowanych i eksmitowanych forever z DP użyszkodnikach, od razu wiadomo o kogo chodzi, jak ktoś się przypatrzy Mi to tam wisi, niech sobie zostaną te oceny 8) Choć fakt, że to glupio wygląda.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-02-22 11:56

[quote:4d83763dc9="Alpha-Sco"]Co do problemu A, to wypodziedziałam się w tym topiku ciut wcześniej. [/quote:4d83763dc9]
Wiem, przeczytałam 3 poprzednie strony :wink: i tak jak mowie, ocenianie wlasnych zdjęc, obojętnie czym nie byloby motywowane jest dla mnie jak najbardziej do przyjęcia i nie czepiam sie tego.

:arrow: Minawi: Nie chodzi mi o 1 od zbanowanych, tylko o fakt , że gdy ktos chce obojętnie z jakich przyczyn dać obojętnie jaka ocenę, niech ma możliwość zrobić to RAZ, ZE SWOJEGO PROFILU.
Jasne , że oceny w galerii to nie jest sprawa życia i śmierci, ale czy tylko takimi warto się zajmować?
Jeśli ktos ma swoj wlasny profil i zaklada dodatkowy aby jako inna osoba dawac oceny, to jaki sens ma to cale ocenianie?



Wysłany: 2008-02-22 19:36

Jest wyjasnienie w watku "Uwagi merytoryczne"


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-02-23 08:37

a ja mam pytanie takie moze troche smieszne ale kto pyta nie bladzi a ja juz troche pobladzilam

jak wrzucic zdjecia do galerii?????????
:roll:



Wysłany: 2008-02-23 11:37

Wchodzimy do profilu. Klikamy zakladka "Twoj profil" -> "Galeria".
Nastepnie zakladka "Galeria" -> "Dodaj Galerie".
Wchodzimy do nowo utworzonej galerii "Galeria -> Dodaj zdjecia"


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło