Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Zyklon - World Ov Worms

Zyklon, Samoth, Trym, Emperor, Destructhor, Myrkskog, World Ov Worms, Daemon, Limbonic Art, Trickster G., Garm, Ulver, Faust, black metal, death metal

Zyklon to projekt założony przez Samotha i Tryma z Emperor oraz Destructhora z Myrkskog. Ale to nie wszystko. Na pierwszym albumie „World Ov Worms” za wokale odpowiedzialny jest Daemon z Limbonic Art, a swój drobny udział ma też Trickster G, czyli nie kto inny jak Garm z Ulver. Autorem wszystkich tekstów zaś jest, odsiadujący swój długi wyrok za zabójstwo, Faust. Zaiste więc zacna to black metalowa śmietanka. Nie dziwne więc, że wytwór ich połączonych mocy nie musiał długo czekać na wydawcę i był szeroko reklamowany. Co ważne Zyklon okazał się zespołem odmiennym od Emperor, idącym dość wyraźnie w kierunku death metalu i potrafiącym wytworzyć swoją własną muzyczną tożsamość.

 

„World Ov Worms” cechuje bardzo duża dźwiękowa intensywność. Perkusja przez cały czas pracuje na pełnych obrotach, a gitary zalewają przestrzeń ścianą dźwięków. Dlatego na pierwszy rzut ucha cała płyta się zlewa i może wydawać się dość jednostajna. Jest to ciężka muzyka, której trzeba poświęcić trochę uwagi i koncentracji, żeby odkryć wartości, które przedstawiają poszczególne utwory. A tych nie brakuje. Instrumentalna bateria nie tylko bezustannie atakuje lawiną wściekłości i wierci dziurę w mózgu, ale i zaskakuje naprawdę dobrymi riffami i zagrywkami. Poza tym są pewne urozmaicenia. Jako przykład podam wręcz orientalny motyw w „Deduced To Overkill”, czy klimatyczne wstawki w „Chaos Deathcult” i „Zycloned”.

Wokal jest krzykliwy, ale zdarty i różny od tego co Demon prezentuje w swoim macierzystym zespole. W muzyce jest miażdżąca siła i potężny głos idealnie się do tego dostosowuje. Najlepsze wokalizy są w „Hammer Revelation” i „Storm Detonation” i to są takie najbardziej chwytliwe utwory. Muzycznie jednak płyta stoi na równym i bardzo wysokim poziomie. Warto pościć głośno i dać się przytłoczyć temu ciężarowi.

 

Tracklista:

1. Hammer Revelation
2. Deduced to Overkill
3. Chaos Deathcult
4. Storm Detonation
5. Zycloned
6. Terrordrome
7. Worm World
8. Transcendental War - Battle Between Gods

Wydawca: Candlelight Records (2001)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły