Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Znamy pierwszy support na koncertach Necronomicon w Polsce

Necronomicon, Hortus Animae, metal, progressive metal, black metal

Agencja "Heart Of Rock" przedstawia pierwszy support band, który zagra podczas koncertów Necronomicon w Polsce. Zespołem towarzyszącym Necronomicon będzie włoski, progresywno black metalowy Hortus Animae. Grupa założona została w 1997 i od początku jej celem było przekraczanie granic w metalu, jak i innych gatunkach. Na przestrzeni lat prasa próbowała określić ich muzykę tworząc takie terminy jak progresywny black metal, prog-goth-black, avant-garde extreme metal etc., by ostatecznie poprzestać na “Hortus meetal”.

Zespół miał zaszczyt dzielić scenę z takimi sławami jak Napalm Death, Konkhra, Lacuna Coil, Ancient, Mortuary Drape i Necrodeath oraz wpółpracować z wieloma muzykami jak chociażby Moonbeam z Iblis, Ecnerual z Profezia, Mourning Mist czy Liv Kristine z Theatre of Tragedy / Leaves’ Eyes. 

Zespół był aktywny od 1997, nagrał jedno demo i trzy albumy po czym rozwiązał się w 2006 roku, aby reaktywować się w 2014. Pomimo wielu lat nieaktywności nazwa wciąż pozostawała w sercach fanów, co spowodowało sukces wydanej wtedy kompilacji i zachęciło zespół do powrotu na scenę. W 2016 zespół po raz kolejny współpracował z Liv Kristine przy nowym wydawnictwie “There’s No Sanctuary”.

W najblizszym czasie ogłoszone zostaną kolejne dwa supporty.

"Total Metal Over Europe Tour pt.2"

Necronomicon

Hortus Animae

29.09.2016 Łódź "Stereo Krogs"

30.09.2016 Wrocław "Liverpool" 

Bilety: 30/40 zł

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły