Paradoks
Amphi Festival 2020
Recenzje :

Yattering - Human's Pain

Yattering, Human's Pain, death metal, Moonlight Productions

Yattering powstał w 1991 roku w Gdańsku i przez pewien czas działał lokalnie, nagrywając kolejne amatorskie demówki. Na pierwszą płytę przyszedł czas w 1998 roku, a zajęła się nią Moonlight Productions, która powstała chyba tylko w celu wydania tego albumu. Udało się w każdym razie opublikować „Human’s Pain” na płycie oraz kasecie i je rozpropagować na tyle, że zespół stał się znany na krajowej arenie.

Yattering to brutalny i techniczny death metal, zalewający słuchacza skomasowanymi i świdrującymi dźwiękami. Przez cały czas odczuwalny jest surowy ciężar gitar i niszczycielska siła basu. Riffy są urywane, skaczące, zmienne i niemelodyjne, pojawiają się też solówki. Wokali jest kilka. Od głębokiego growlu, przez bardziej skrzeczące, aż do różnych groźnych szeptów. Wszystko to w przygniatającej, łańcuchowej konwencji i z mocnym perkusyjnym wsparciem.

Do muzyki dobrane są makabryczne teksty przedstawiające różne drastyczne sceny, których kontekst opisany jest, w paru zdaniach, we wstępach do poszczególnych utworów. Jeżeli chodzi o kompozycje to najbardziej charakterystyczny jest pierwszy „The Feeling” za sprawą wokali w refrenie. Dalej raczej nie ma co wyszukiwać poszczególnych tytułów. Trzeba dzielnie przejść przez tą masę hałasu i potraktować ją jako jedno wyzwanie. Technicznie gra robi wrażenie, choć płycie brakuje chwytliwości, która mogłaby uwypuklić przynajmniej niektóre fragmenty. Na pewno jednak całość jest na tyle dobra, że pozwoliła zespołowi silnie zakorzenić się w podziemiu i mieć perspektywy na dalszy rozwój.

 

Tracklista:

1. Intro
2. The Feeling
3. Unnormally Zone
4. Annihilation Of Fellow Creatures
5. Eyes Can See…
6. Demon`s Inoculate (Fourfold Change)
7. Chase Of Thoughts
8. Sexual Trauma
9. Lost Within
10. Taken Due
11. Escape From The Scheme

Wydawca: Moonlight Productions (1998)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły