Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Konkursy :

Wygraj książkę Requiem dla lalek Cezarego Zbierzchowskiego

Requiem dla lalek, Cezary Zbierzchowski, Powergraph, fantastyka

Wraz z wydawnictwem Powergraph zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy książki "Requiem dla lalek" Cezarego Zbierzchowskiego. Autor analizuje kondycję człowieka, a "Requiem dla lalek" zawiera raport z tych doświadczeń. W jedenastu opowiadaniach fikcyjny świat Rammy, niczym sceneria brytyjskiego Black Mirror, to zbliża się, to znów oddala od rzeczywistości za naszymi oknami. Czasem obserwujemy nas samych tu i teraz, czasem nas w niedalekiej przyszłości. 

U Zbierzchowskiego odnajdziemy odwołania do idei humanistów, ale też wątki SF podane z naukową precyzją i popkulturowym rozmachem. Groza miesza się tu z tajemnicą, ironia z wiarą, a miłość ze śmiercią.

Tę książkę po prostu należy przeczytać.

Cezary Zbierzchowski (ur. 1975) absolwent Wydziału Polonistyki UW (praca magisterska z antropologii kultury). Ojciec bliźniąt, Weroniki i Rafała, zajmuje się digitalizacją procesów. Debiutował na łamach dwumiesięcznika „Ubik Fantastyka”, publikował w „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction, „Fantasy & Horror” oraz w antologiach Bez bohatera (2005), Nowe idzie (2008), Science fiction (2011) i Przedmurze (2016). Współpracował jako felietonista i recenzent z sieciowym magazynem literacko-publicystycznym „Creatio Fantastica”.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Jak brzmi tytuł powieści, za którą Cezary Zbierzchowski otrzymał Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego, i która była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla?

Na odpowiedzi czekamy do 12 marca 2020 roku. Prosimy nadsyłać je wiadomością prywatną na "konkurs"*.

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

https://powergraph.pl/

Komentarze
konkurs : Prawidłowa odpowiedź to: Holocaust F. Książki trafiają do: salisbury...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły