Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Konkursy :

Wygraj książkę Lady Day śpiewa bluesa

Lady Day śpiewa bluesa, Billie Holiday, William Dufty, Czarne, Wydawnictwo Czarne, blues

Wraz z Wydawnictwem Czarne zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z dwóch egzemplarzy książki "Lady Day śpiewa bluesa". Ta biografia już przeszła do historii. Wydana ponad 50 lat temu wzbudziła sensację, a przez kolejne dziesięciolecia stała się biblią dla tych, którzy chcieli poznać Billie Holiday. Lady Day – pierwsza dama jazzu, artystka obdarzona niezwykłym głosem, który wciąż nie przestaje elektryzować, jedna z najbardziej inspirujących wokalistek wszech czasów – sama opowiada o sobie. 

O życiu w czarnym getcie, pracy prostytutki, alkoholu, narkotykach, rasizmie i o najlepszych muzykach, z którymi grała. Nie stawia sobie postumentu, staje przed czytelnikiem taka, jaka była: nieprzebierająca w słowach, szalona, porywcza, a jednocześnie pełna dumy, naiwna, poraniona i samotna. Dama, która żyła dla muzyki i w niej znajdowała ukojenie. 

Aby zdobyć egzemplarz książki należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: W którym roku po raz pierwszy opublikowano autobiografię "Lady Day śpiewa bluesa"? 

Na odpowiedzi czekamy do 5 lutego 2017 roku. Prosimy nadsyłać je wiadomością prywatną na "konkurs".

https://czarne.com.pl/

Komentarze
konkurs : Prawidłowa odpowiedź to: Autobiografię "Lady Day śpiewa bluesa" p...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły