Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Wolfsheim

Wolfsheim - niemiecki zespół założony w 1987 roku przez Markusa Reinhardta oraz Pompejo Riccarda. Jego nazwę zespołu zapożyczono z powieści Scotta Fitzgeralds'a pt. "Wielki Gatsby". Reprezentuje on nurt szeroko rozumianego synthpopu (prostej melodyjnej, ale ciekawie zaaranżowanej muzyki wykonywanej na syntezytatorach). Kompozycje zespołu mają lekko mroczne zabarwienie - nasycone są elektroniką, którą ogładza ciepły, sentymentalny wokal Petera. Muzyka sprawia wrażenie bardzo melancholijnej, nawet smutnej i ponurej. Znakomicie dopełniają ją jednak teksty piosenek będące odzwierciedleniem uczuć, przeżyć oraz wspomnień ich twórcy. Zasłuchując się w nich, można jednak odnaleźć ogromny optymizm.
Zaraz po powstaniu zespołu, dołączył do niego brat Markusa - Oliver Reinhardt. Po nagraniu pierwszej kasety demo, kapelę opuścił Pompejo i polecił Petera Heppnera jako swego zastępcę. Po pewnym czasie, odszedł Olivier. W końcu, po kliku zmianach personalnych w zespole pozostali Peter Heppner - wokalista, autor tekstów oraz Markus Reinhardt - kompozytor.

Wolfsheim zadebiutował w 1991 roku utworem "The Sparrows And The Nightingales" (wydanym przez Strange Ways Records), a rok później ukazała się jego pierwsza płyta "No Happy View". Album okazał się tak dobry, że wybrano go debiutem roku 1992. Kolejno ukazały się "Popkiller" oraz "55578", czyli zbiór singli oraz specjałów dotyczących zespołu, które przyniosły jeszcze większą popularność. Prawdziwą kulminacją muzycznych możliwości Wolfsheim stały się albumy "Spectators" oraz rewelacyjny "Casting Shadows", które umocniły jego pozycję na coraz trudniejszym i bardziej wymagającym rynku electro. Obecnie kapela plasuje się na bardzo wysokim miejscu w hierarchii zespołów elektronicznych. Możemy usłyszeć ją na wielu znanych festiwalach muzycznych takich, jak Bizarre Festival czy Mera Luna Festival.

W 2008 roku zespół zakończył działalność. Peter Heppner zajął się karierą solową wydając w tym samym roku album zatytułowany po prostu "Solo". Markus Reinhardt w 2010 roku powołał projekt Comfortable Cave Goodbye.

Skład:

Peter Heppner - wokal
Markus Reinhardt - instrumenty klawiszowe

Dyskografia:

01. No Happy View (1991/1992)
02. Popkiller (1993)
03. 55578 (1995)
04. Dreaming Apes (1995/1996)
05. Hamburg Rom Wolfsheim (Live) (1997)
06. Spectators (1998/1999)
07. Casting Shadows (2003/2004)

Oficjalna strona internetowa: www.wolfsheim.de
MySpace: www.myspace.com/wolfsheim101

Źródło: oficjalna strona zespołu oraz Wikipedia
Komentarze
HardKill : Do dyskografii Wolfsheim dodałbym jeszcze dwa dema: Ken Manage (1988)...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły