Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Wojaczek w post-metalu - premiera klipu Defying

Rafał Wojaczek, post metal, Defying, metal, The Sunlight Recedes

16 października olsztyński Defying zaprezentował klip do utworu "The Sunlight Recedes". Obraz, zainspirowany poezją Rafała Wojaczka, stanowi hybrydę lyric video oraz teledysku w jego klasycznym rozumowaniu. "The Sunlight Recedes" pochodzi z wydanej w 2016 roku EP "The Splinter of Light We Misread". Na krążku, wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover "New Dawn Fades" kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. 

Podobnie jak na poprzednim wydawnictwie, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania – na minialbumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post- oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu.

„Muzyka na The Splinter… to bardzo brudny i mroczny materiał z warstwą liryczną osadzoną w twórczości polskich poetów wyklętych, głównie Rafała Wojaczka” – mówią członkowie Defying. „Tematy jego poezji to śmierć, miłość, fascynacja kobiecością i cielesnością, zazwyczaj ujęta w estetyce turpistycznej. U Wojaczka, zwłaszcza w tych najstarszych wierszach, erotyzm i seksualność łączą się często ze śmiercią, natomiast podmiot liryczny mówi najczęściej o bólu, ma poczucie odrębności, buntuje się przeciwko obłudzie świata i społeczeństwa, z drugiej strony uparcie penetruje mroczne zakątki ludzkiej duszy. Jego poezja to dwa stany zagrożenia: kryzys tożsamości, objawiający się dezintegracją osobowości oraz zagrożenie egzystencji, wypływające z konfliktu pomiędzy jednostką a światem. Naszym celem było sfilmowanie tego dualizmu” – podsumowują muzycy.

Za realizację klipu odpowiada perkusista grupy, Tomasz Semeniuk, który wcielił się w scenarzystę, montażystę i reżysera. W roli głównej wystąpił Jakub Korzunowicz, założyciel TeArtu – Teatru Edukacji Artystycznej. Ponadto w teledysku można zobaczyć Barbarę Sidor, obecną na fotografiach, zdobiących szatę graficzną The Splinter of Light We Misread oraz muzyków Defying w epizodycznych rolach.

https://www.youtube.com/watch?reload=9&amp=&v=Fah79G0Ykmo

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły