Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Witchmaster - Violence & Blasphemy

Witchmaster, Geryon, Reyash, Vitold, Violence & Blasphemy, Pagan Records, thrash metal, black metal, Blasphemy

Witchmaster powstał w 1996 roku w Zielonej Górze, a jego założycielami byli Geryon i Reyash. Skład szybko uzupełnił perkusista Vitold. W pierwszym okresie działalności wydali dwie kasety demo i szlifowali swoje kawałki, gdyż te powtarzają się na obu demówkach i pierwszej płycie, choć na każdym z tych wydawnictw jest ich coraz więcej. Wydaniem albumu, który otrzymał wdzięczny tytuł "Violence & Blasphemy" zajął się Pagan Records od razu na kompakcie, winylu i kasecie, a stało się to w lutym 2000 roku.

Jeżeli chcielibyśmy scharakteryzować styl w jakim porusza się Witchmaster, to można by posłużyć się tytułem utworu „Satanic Metal Attack”. Thrash metalowe uderzenie atakuje bowiem w iście niszczycielskiej formie, a intensywność bombardowania może przyprawić o palpitacje nawet doświadczonego wyjadacza. Numery zalewają thrash black metalową agresją i są jak nadlatujące trąby powietrzne. Dużo w nich skocznych rytmów, dużo perkusyjnej nabijanki. Gitary grają szybko, a na proste riffy nakładają się poplątane solówki. Słychać też tępe chlastanie basu. Do tego niechlujny wrzaskliwy wokal i tak krótkie kompozycje przelatują w ekspresowym tempie. Ważne jednak, że te melodyjki układają się w zgrabne kąski, a i wokalnie można wkręcić się w takie „Possessed By Satan”, Antichrist”, „Morbid Death” czy „Necromancer”.

Zaczyna się odgłosami wojny i te odgłosy będą towarzyszyć płycie także później. Pierwsze trzy są zaanonsowane jako intra. W dalszej części występują również, ale już nie jako odrębne pozycje w trackliście. A zresztą wojną są tu nie tylko przerywniki, ale przede wszystkim muzyka. Wszystko jest nie tylko obskurne, ale też bardzo pierwotne, o czym świadczą już choćby tytuły utworów. Jest to takie cofnięcie się o dwie dekady, ale z współczesną siłą i agresją, co uosobione jest również poprzez kończący płytę cover Blasphemy.

Tracklista:

01. Intro / Terrorzone
02. Possessed By Satan
03. Tormentor Infernal
04. Intro
05. Infernal Storm
06. Satanic Metal Attack
07. Antichrist
08. Intro
09. Stench Of The Devil
10. Witchmaster
11. Morbid Death
12. The Burning 666
13. Kingdom Of Decay
14. Necromancer
15. Ritual (Blasphemy cover)

Wydawca: Pagan Records (2000)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły