Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

Winter Assault Tour 2009 także w Polsce

Jeszcze trochę czasu do kolejnej edycji Brutal Assault tymczasem Obscure Promotion z Czech przygotowało trasę Winter Assault Tour 2009. W styczniu na dziesięciu koncertach zagrają - brytyjska legenda grindcore'u w postaci Napalm Death, Szwedzi z Splitter oraz czescy przedstawiciele ekstremy scenicznej w postaci Pigsty. W każdym z miast towarzyszyć im będą supporty - w Polsce na dwóch koncertach: 21 stycznia w stołecznej Progresji i dzień później w krakowskim LochNess będzie to warszawska Antigama. Całej trasie, obejmującej Czechy, Polskę, Ukrainę oraz Słowację patronuje DarkPlanet.
Warto wspomnieć także, że ceny biletów na wszystkie koncerty będą kształtowały się w granicach 10 Euro. W Polsce będzie to odpowiednio 40 złotych w przedsprzedaży i 45 złotych w dniu koncertu.

Oto dokładny rozkład jazdy Winter Assault Tour 2009:

16.01 Hradec Králové/Czechy, Hangár - Leti¹tì
17.01 Havlíèkùv Brod/Czechy, klub Èechovka
18.01 Plzeò/Czechy, klub ©eøíkovka
19.01 Teplice/Czechy, klub Raketa
20.01 Praha/Czechy, klub Roxy
21.01 Warszawa/Polska, Klub Progresja (szczegóły)
22.01 Kraków/Polska, Klub Lochness (szczegóły)
23.01 Uzhgorod/Ukraina, klub TBA
24.01 Baská Bystrica/Słowacja, Kino Hvezda
25.01 Zlín/Czechy, Masters Of Rock Café

Dokładne informacje dotyczące trasy znajdują się na stronach: Shindy Production oraz Obscure Promotion.

Informacje i kontakt w sprawie polskich koncertów: Selfmadegod Records

Zespoły Winter Assault 2009:

Napalm Death (death metal/grindcore - Anglia)
Legenda grindcore'u, brytyjska grupa Napalm Death, powstała na początku lat 80. Do dziś nie pozostał w jej składzie żaden z muzyków, którzy ją zakładali. Osiągniecie statusu legendy wcale nie jest łatwą rzeczą, szczególnie, jeśli dopiero zacząłeś karierę. Jednak zespół Napalm Death uzyskał miano legendy już na początku kariery, gdy w 1987 roku wydali swój debiut Scum. Ta płyta zapoczątkowała rewolucję w świecie ekstremalnie ciężkiej muzyki. W podobnym, grindcore''owym stylu utrzymana była również druga płyta, wydana w 1988 roku From Enslavement To Obliteration. Zmiana stylistyczna w kierunku deathmetalowym nastąpiła wraz ze zmianą wokalisty z Lee Doriana (później stworzył grupę Cathedral) na Marka "Barney''a" Greenway''a (z Benediction). Słychać ją na trzeciej płycie, Harmony Corruption (1990). Do dziś Napalm Death łączy w swojej twórczości elementy grind i hard core''a z death metalem. Zespół trafił również do Księgi Rekordów Guinessa za najkrótszą piosenkę świata, You Suffer, która trwa sekundę, a jej tekst składa się ze słów: You suffer. But why?. Jednak w latach 90-tych zespół zaczął wprowadzać trochę melodii i łagodniejszego brzmienia do swej muzyki, co zaowocowało takimi genialnymi płytami jak: Fear, Emptiness, Despair i Diatribes.
www.napalmdeath.org
www.myspace.com/napalmdeath

Splitter (grindcore - Szwecja)
Cała idea zespołu powstała w 2003 roku. Wszysto zaczęło się od żartu, gadania ale bez akcji. Dopiero po jakimś czasie wiosny 2004 roku muzycy zaczęli pisać utwory i teksty. Część materiału skomponował basista Thomas i stał się stałym członkiem kapeli. Kolejny etap w karierze to promocja Splitter poprzez wszystkie możeliwe środki przekazu od MP3, koncertów po publikacje w magazynach i recenzje w internecie. Późną wiosną 2004 roku Splitter we współpracy z Kristian Niemann (producent Therion) wszedł do studia.  
www.splitter.se
www.myspace.com/splittergrind

Pigsty (grindcore - Czechy)
To nietuzinkowy zespół, jeden z tych, który pomimo natłoku ekstremy i hałasu zawsze potrafi oddać właściwy charakter swoim kompozycją. Pomijając specyfikę charakteru i otoczki stworzonej przez muzyków, Pigsty to doskonały przykład czeskiej szkoły grindcore''a. Pomijając pierwsze garażowe demo formacji, właściwym początkiem ich drogi była EPka z 2001 roku "The Universe Pig + Monkey = Essence Of Existence". W tym samym roku ukazał się SPLIT z Catviero, a rok póżniej album "The Return". EPka "Spiders" z 2003 była preludium dla kolejnejnego pełnego wydawnictwa "Pigs Are Back" z 2005. Dyskografię zamyka EPka "Living Dead Stars" z 2007 roku.
www.pigsty.biz
www.myspace.com/pigstyspace

Polski support:

Antigama (grindcore/noise)
To nieszablonowe i niczym nieskrępowane spojrzenie na współczesny awangardowy grindcore i noise. Zespół został stworzony pod koniec 2000 roku w Warszawie przez Sebastiana Rokickiego (git) i Krzysztofa Bentkowskiego (dr). Wraz z Łukaszem Myszkowskim (voc) i Maciem Morettim (bass) zespół wydał pierwszy album "Intellect Made Us Blind". We wrześniu 2001 odbył krótką trasę Grind Manifesto 2001 z Damnable i Brainwash. W 2002 roku miejsce Macia zajął Michał znany wcześniej z Reinfection. W tym składzie zespół nagrał materiał na split CD z projektem Jana Fredericxa z Agathocles - Jan AG. Na tym krążku ANTIGAMA umieściła swoje interpretacje utworów prekursorów krajowego hardcore''a, puławskiej Siekiery. W tym samym roku zespół wystąpił na Grind Manifesto Tour 2002, tym razem u boku włoskich zespołów Nefas i Bastard Saints oraz rodzimych Pignation i Toxic Bonkers. W styczniu 2003 zespół nagrał Promo 2003 - zapowiedź nowego materiału. W październiku 2007 zespół wyrusza na Mind Eaters Tour 2007 - promocyjną trasę po kraju w towarzystwie olsztyńskiego Nyia oraz trójmiejskiego Blindead. Zaraz po trasie ukazuje się też nowe wydawnictwo ANTIGAMY, którym jest split CD z Nyia dla Selfmadegod Records. We wrześniu 2008 zespół nagrywa najnowszy album w Progresja Sound ponownie z producentem Szymonem Czechem. Premiera płyty wyznaczona jest na 9 marca 2009 roku w Relapse Records. 
www.antigama.net
www.myspace.com/antigama
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły