Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Warrel Dane - Praises To The War Machine

Solowa płyta Warrela Dane'a, frontmana Nevermore, będzie nosić tytuł "Praise To The War Machine" i ukaże się 29 kwietnia 2008 roku w Europie (13 maja w Ameryce Północnej), dzięki Century Media Records. Album został nagrany i zmiksowany w Filadelfii pod okiem producenta i współautora większości materiału, Petera Wichersa.
Zanim na dobre rozpoczęła się praca nad płytą, Warrel Dane skompletował zaplecze najlepszych muzyków, wśród których oprócz Petera Wichersa (ex-Soilwork, gitara elektryczna i basowa), znaleźli się Dirk Verbeuren (Soilwork, perkusja) i Matt Wicklund (ex-Himsa, gitara elektryczna).
Dane opowiada jak narodził się pomysł solowego projektu: "Mniej więcej w tym czasie, kiedy Nevermore nagrywało "This Godless Endeavour", zacząłem rozmowy z Peterem o możliwości zrobienia czegoś wspólnie. Myślę, że obydwaj mieliśmy ochotę na odmianę i ostatecznie to ta właśnie myśl wprawiła koła w ruch. Zawsze chciałem pracować z songwriterem, którego pisarskie podejście nie skupiałoby się na umiejętnościach technicznych - a Peter okazał się dokładnie tym czlowiekiem, któreho szukałem. Konsultowaliśmy niemal wszystko - liryki i melodie. Celem projektu miało być wyjście z cienia ograniczeń rzucanych przez Nevermore, oraz położenie nacisku na wpadające w ucho songi, zamiast konstruowania utworów lansujących umiejętności muzyczne każdego z osobna. Materiał jest bardziej prostolinijny niż ten znany z Nevermore, ale nie wiem kto ponosi za to odpowiedzialność. Myślę, że znacząco wpłynąłem na brzmienie. Uwielbiam oldschoolowy gotyk, kocham thrash metal i każdy inny rodzaj metalu, więc na płycie znalazło się miejsce dla wszystkiego po trochu." "Okładka jest niezwykła" - kontynuuje Dane. "Jest jak apokaliptyczna scena z dwójką dzieci, które nagie stoją pośrodku pola bitwy, wśród spadających bomb. A one po prostu ślą im pozdrowienia machając. Przyprawia o gęsią skórkę."

Tracklista:

01. When We Pray
02. Messenger (feat. Jeff Loomis)
03. Obey
04. Lucretia My Reflection (The Sisters Of Mercy cover)
05. Let You Down
06. August
07. Your Chosen Misery
08. The Day The Rats Went to War (feat. James Murphy)
09. Brother
10. Patterns (Paul Simon cover)
11. This Old Man
12. Equilibrium

Nevermore planuje wydać następcę "This Godless Endeavor" (2005) na początku 2009 roku. Jednak wcześniej, bo jesienią tego roku ukaże się live-album wraz DVD zawierającym zapis występu grupy, który odbył się 11 października 2006 roku w niemieckim Bochum.

Źródło: MySpace, Bravewords
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły