Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Tori Amos - Spies

Tori Amos, pop, rock, muzyka elektroniczna, Spodek, Metal Mind Productions, Katowice

Piosenkarka Tori Amos opublikowała animowany klip z tekstem do "Spies". Utwór pochodzi z nowego albumu Amerykanki, zatytułowanego "Ocean to Ocean". Materiał ukazał się 29 października 2021 r. na płytach kompaktowych i na kasetach magnetofonowych, a 28 stycznia 2022 r. ma wyjść również na krążkach analogowych. Dystrybucją w Polsce zajmuje się Universal. 17 lutego 2022 r. artystka zamierza wystąpić w Katowicach.

Amerykańska wokalistka i pianistka Tori Amos muzyką zajmuje się od dziecka. W latach 80. występowała z popowym zespołem Y Kant Tori Read. Swój pierwszy solowy album wydała w 1992 r.

Na 17 lutego 2022 r. piosenkarka ma zaplanowany koncert w Polsce - w katowickim Spodku. Ceny biletów w przedsprzedaży zaczynają się od 185 zł. Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Piosenkę "Spies" Tori Amos stworzyła z myślą o swojej córce. "Napisałam ją, by spróbować rozśmieszyć Tash i pomóc jej przezwyciężyć strach przed nietoperzami. Ale wiecie, kocham nietoperze. W efekcie powstała piosenka o wszystkich przemiłych stworzeniach kręcących się po domach podczas letnich upałów".

W sesji nagraniowej albumu "Ocean to Ocean" udział wzięli, oprócz Tori Amos: klawiszowiec John Philip Shenale, gitarzysta Mark Hawley, basista Jon Evans, perkusista Matt Chamberlain, a także Tash jako dodatkowa wokalistka.

Tracklista:

01. Addition of Light Divided
02. Speaking with Trees
03. Devil's Bane
04. Swim to New York State
05. Spies
06. Ocean to Ocean
07. Flowers Burn to Gold
08. Metal Water Wood
09. 29 Years
10. How Glass Is Made
11. Birthday Baby

Wydawca: Decca (2021)

https://www.youtube.com/watch?v=TrC5wPMZ-d8

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły