Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Recenzje :

Torchia - Ending Beginning

Torchia, death metal, In Flames, Ending Beginning

Torchia to młody zespół z fińskiego Tampere, parający się melodyjną odmianą death metalu. Istnieją od 2010 roku, a niedawno wydali swoje drugie krótkie demo. Znajdują się na nim trzy utwory i całość trwa niecałe piętnaście minut.

 

Materiał jest więc promocyjny i tak też go traktuję. Być może zaprezentowane kawałki w przyszłości trafią, wraz z innymi, na dużą płytę, na razie jednak zespół ujawnia skąpy wycinek i na nim należy się skupić.

„Ending Beginning” to muzyka podążająca śladami In Flames i całej rzeszy ich następców, choć jest to mocny kawałek metalu i jakościowo również w zupełności daje radę. Gitary przygrywają ostro i ciężko, są solówki i trochę melodyjnego grania między wokalizami. Tak więc te trzy numery wypadają przyzwoicie. Na to nakłada się wrzaskliwy i chrypliwy wokal, bardzo typowy dla tego rodzaju muzyki. Ważne jednak, że jest mocny i dosadny. Razem z gitarami daje to wszystko dobry efekt. Próbka możliwości udana, lecz czy zespół będzie potrafił utrzymać poziom na całej płycie to dopiero się okaże. Styl bardzo oklepany więc trzeba się wznieść na wyżyny, żeby wykrzesać z siebie coś wartościowego i nie pogrążyć się w morzu przeciętności.

 

Tracklista:

1. Ending Beginning
2. My Land Shall Burn
3. They Haunt Behind Us

Wydawca: Torchia (2015)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły