Ohlsson
Zadra
Muzyka :

The Number Twelve Looks Like You i God Mother przed The Dillinger Escape Plan

The Number Twelve Looks Like You, God Mother, The Dillinger Escape Plan, metalcore, punk, jazz, post hardcore

The Dillinger Escape Plan, jedna z najważniejszych grup w historii muzyki mathcorowej, wystąpi 10 sierpnia w Krakowie. Ich gośćmi specjanymi będą The Number Twelve Looks Like You i God Mother. The Number Twelve Looks Like You to amerykański zespół, który w pierwszej dekadzie XXI wieku zyskał spore uznanie swoją specyficzną mieszanką mathcore i post-hardcore, w której można dopatrywać się elementów punkowych, jazzowych, a nawet progresywnych. 

Po zawieszeniu swojej działalności w 2010 roku, udali się na sześcioletni odpoczynek, by w ubiegłym roku wrócić do koncertowania. Dzięki temu polska publiczność będzie mogła poznać bliżej autorów m.in. najbardziej uznanego w ich dyskografii krążka "Mongrel", na którym posłuchać można jednego z najlepszych perkusistów gatunku.

Przed The Number Twelve Looks Like You zagrają Szwedzi z God Mother. Choć zespół istnieje już pięć lat, dopiero dwa lata temu wydał swój pierwszy pełnoprawny longplay  pt. "Maktbehov", w którym porusza się w okolicach post-hardcore i hardcore punku. Koncerty TDEP są absolutną energetyczną bombą, którą nie sposób porównać z jakimkolwiek innym zespołem na scenie. Członkowie zespołu poruszający się po całej konstrukcji sal klubowych, wspinający na balkony, elementy nagłośnienia i skaczący w publiczność, to bardziej codzienność niż okazyjny wybryk muzyków. Pod tym względem ich pomysłowość przyniosła im co najmniej tyle sławy co ich albumy, które od niemal dwóch dekad robią wrażenie na miłośnikach technicznego, agresywnego, chaotycznego, a zarazem bardzo złożonego grania.

The Dillinger Escape Plan

The Number Twelve Looks Like You

God Mother

KLUB KWADRAT KRAKÓW - 10 sierpnia 2017

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły