Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Terror Tactics - Thermonuclear Deathrash Attack

Terror Tactics, thrash metal, black metal, death metal, Thermonuclear Death Attack, Funeral Bitch Productions, Execution Of Light, Abhorrent Funeral, Pilaf, Martwa Aura

Terror Tactics to poznański zespół grający obskurny thrash metal, na piwnicznym pograniczu z black/thrash i death metalem. W 2011 roku popełnili swoje jedyne demo „Thermonuclear Death Attack”, które wydane zostało na kasecie przez Funeral Bitch Productions. Okładka jest porządna, ze zdjęciami i na twardym papierze, a pomimo amatorskiej produkcji, nie najgorzej prezentuje się też materiał dźwiękowy.

Oczywiście zachowując odpowiednie proporcje. Kto chce delektować się muzyką najwyższych lotów, ten tego typu demówki powinien omijać z daleka. Zresztą już okładka, nazwa zespołu i tytuł skutecznie by go do tego zniechęciły. Wojna wylewa się tu wszystkimi otworami, tryska gejzerami nienawiści i terroryzuje strumieniem metalowej zagłady. Do dyspozycji mamy trzy kawałki, poprzedzone intrem o fanatyku budującym bomby. A potem następuje zwarte uderzenie wszelkiego rodzaju broni automatycznej, chemicznej i termojądrowej. W brudno-łańcuchowej formule toczą się zmasowane riffy, łupiące kanonady i wrzaskliwe frazy z tą tytułową na czele. Przed „Effigies Of The Elder Ones” wyje też syrena, która zwiastuje nadchodzący kataklizm, co jest dobrym ostrzeżeniem, bo z tekstu znowu wyłaniają się jakieś nuklearne atrakcje, a numer jest mocno dobijający i pędzący ku wyniszczeniu. Tym bardziej zadziwia więc jego poważno-jazzowe zakończenie następujące po wybuchu niszczącym kule ziemską. To chyba jakiś wstęp do piekła. Okładka mówi, że ta ścieżka pochodzi z filmu „Psy 2”, a pamiętam, że za pierwszym razem myślałem, że demo się już skończyło, a leci coś co na tej kasecie było nagrane wcześniej. Ponieważ jednak ten krajobraz wyłania się bezpośrednio z wybuchu, nie ma wątpliwości, że należy to do tego dema.

Tak jak wspomniałem jakość grania i dźwięku jest bardzo przyzwoita. Wprawdzie tu zaskrzypi, tam się niedociągnie, a jeszcze gdzie indziej coś zatrzeszczy, ale w takiej muzyce akurat nie ma to największego znaczenia. Ważne, że jest moc w instrumentach i potencjał w układaniu kawałków. Terror Tactics nie poszli jednak za ciosem i po tym jednym demie przestali istnieć. Potencjał poszedł więc w inne projekty jego członków, czyli Execution Of Light i Abhorrent Funeral. Przez pewien czas Pilaf był też basistą w Martwa Aura.

Tracklista:

1. Intro
2. Radiophobia
3. Thermonuclear Deathrash Attack
4. Effigies Of The Elder Ones

Wydawca: Funeral Bitch Productions (2011)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły