Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Talk Talk

Talk Talk - brytyjska grupa muzyczna, aktywna od 1981 do 1991 roku. Zaczynając jako typowy (choć odnoszący sukcesy) przedstawiciel new romantic, zespół powoli zmierzał ku muzyce bardziej eksperymentalnej, by ostatnimi dwoma albumami zasłużyć sobie na miano pionierów. Na początku lat osiemdziesiątych, na progu ery syntezatorowego rocka, nowe zespoły pojawiały się niczym grzyby po deszczu. Szansę miał praktycznie każdy, kto brzmiał jak Gary Numan lub głosił tęskne, romantyczne hasła.
Wśród artystów próbujących szczęścia w koncernach płytowych znalazł się Mark Hollis, dysponujący ciepłym, pełnym zadumy i smutku głosem. Firma Island nie spisała z nim wprawdzie umowy, ale umożliwiła dokonanie próbnych nagrań. Holis zaprosił od współpracy kilku swoich kolegów i tak powstał zespół Talk Talk. Był rok 1981 listy przeboiów okupowały takie grupy jak: Ultravox, OMD, Visage, Duran Duran.

W lutym 1982 roku pojawił się na rynku muzycznym pierwszy singiel Talk Talk "Talk Talk" w lipcu 1982 roku pojawił się pierwszy album grupy "The Party's Over" nie zauważony w Anglii, w Europie i w Stanach Zjednoczonych odniósł wielki sukces. W 1984 roku pojawił się album "It's My Life". Trzy lata później wydali album "The Coulor Of Spring". W 1988 roku ukazuje się album "Spirit Of Eden". We wrzesniu 1991 roku ukazał się album "Laughing Stock" jest to ostatnia płyta firmowana jako Talk Talk.

Skład:

Mark Holis - wokal
Tim Friese-Greene - instrumenty klawiszowe
Paul Webb - gitara basowa
Lee Harris - perkusja

Dyskografia:

01. The Party's Over (1982)
02. It's My Life (1984)
03. The Colour Of Spring (1986)
04. Sprint Of Eden (1999)
05. Lauhting Stock (1991)
06. London 1986 (Live) (1999)

Oficjalna strona internetowa: brak
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły