Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Szczegóły koncertu Amorphis w Krakowie

Od ponad czterech miesięcy wiadmo, że fiński Amorphis odwiedzi Kraków. Znane są już praktycznie wszystkie szczegóły tej wizyty. Na scenie wsparcia promującym swoją najnowszą płytę Skandynawom, wsparcia udzielą ich rodacy z death metalowej formacji Amoral oraz mieszający melodię, gotyckie klimaty i cięższe brzmienia panowie z Before The Dawn. Koncertowi w ramach trasy Forging Europe Tour 2009 patronuje DarkPlanet. Organizatorem krakowskiej wizyty Amorphis jest Knockout Production.
Bilety na koncert w Loch Ness dostępne są w cenie 55 złotych w przedsprzedaży. W dniu koncertu cena ta wzrośnie do 65 złotych. Więcej szczegółów znajduje się w naszym kalendarium.

Amorphis [death metal/progressive - Finlandia]
Formacja Amorphis wzięła swoją nazwę od słowa "amorphous", oznaczającego "niezdeterminowany", "nieokreślony". Tego właśnie motta fińska grupa trzyma się przez blisko 19 lat swojej historii. Muzyka Amorphis wykształcała się stopniowo z każdym albumem osiągając apogeum wraz z płytą pt. "Elegy". Grupa o bezdyskusyjnie  melodyjnym deathmetalowym  brzmieniu nawiązuje muzycznie do tradycji progresywnego rocka lat siedemdziesiątych (King Crismon czy Deep Purple), chwilami ocierając się nawet o folk. Amorphis zawsze wybiegał przed współczesne, utarte trendy formując swój własny, unikalny styl.
www.amorphis.net
www.myspace.com/amorphis

Amoral [death metal - Finlandia]
To zespół pochodzący z Finlandii grający techniczny death metal. Powstał w 1997 roku. Ich muzyka łączy elementy heavy metalu, melodic death metalu i thrash metalu. Do tej pory wydali cztery albumy i występowali w dużych ilościach w barach, klubach, na festiwalach i innych miejscach w Finlandii, Europie i Japonii. Pod koniec listopada ujawniony został nowy wokalista, a został nim zwycięzca fińskiego idola z roku 2007 Ari Koivunen.
www.myspace.com/amoralweb   www.amoralweb.com

Before The Dawn [melodic/gothic/death metal - Finlandia]
Zespół powstał w 1999 roku jako solowy projekt Tuomasa Saukonnena. Pierwsze demo nagrał samodzielnie. Po wydaniu pierwszej EP-ki „Gehenna”, Tuomas dostał dużo ofert współpracy, ale żadna nie była na tyle poważna by artysta się zaangażował. Następna płyta „My Darkness” spotkała się z przychylnymi recenzjami. Wtedy to Saukonnen otrzymał propozycję nagrania płyty pod skrzydłami Locomotive Music. Do artysty dołączyli Panu Willman, Mike Ojala, i Kimmo Nurmi i tak uformowany zespół wydał pierwszy album zatytułowany „My Darkness” w 2003r. Następny album zatytułowany „4:17 am” został wydany w 2004r. Before the Dawn supportował zespół Katatonia na skandynawskiej i europejskiej trasie koncertowej w 2003r. W 2005r. Saukonnen postanowił zmienić skład zespołu. Poprzedni członkowie zostali zastapieni przez Larsa Eikinda, Juho Räihä, i Dani Miettinena.
www.myspace.com/beforethedawnmusic 
www.beforethedawn.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły