Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Supuration - The Cube

Supuration, death metal, The Cube, Reincarnate, Loud Out Records, doom metal

Supuration jest francuskim zespołem death metalowym, który powstał w 1990 roku. Po serii mniejszych pozycji, w 1993 roku, wydali płytę „The Cube” w małej wytwórni Reincarnate, która prawdopodobnie powstała specjalnie w tym celu. Zaopiekowała się nią również nasza rodzima Loud Out Records, co zaowocowało dodatkową wersją kasetową.

„The Cube” zaczyna się śmiercią i jest opowieścią o błąkającej się i próbującej odnaleźć sens istnienia duszy. Treść poszukiwań odwzorowuje dość klimatyczny death metal, w którym znajdzie się i melodia i doomowy, mroczny posmak, a także nieco progresywności. Supuration nie pędzi gwałtownie, nie rozgniata na miazgę, a właśnie stara się wyciągnąć duchowość ze swojej muzyki. Potrafi rozpłynąć się w wolniejszych dźwiękach i wyciągnąć z nich melodyjne riffy jak w „Through The Transparent Partitions”, gdzie ten główny motyw jest najbardziej wpadający w ucho, podobnie jak powyciągane solówki w „The Elevation”. W utrzymaniu atmosfery pomagają też, pojawiające się tu i ówdzie, czyste i smutne wokale, które nadają naszej wędrówce trochę dodatkowej tajemniczości i postrachu związanego z niepewnością sytuacji. Już w pierwszym, po intrze, „The Elevation” w ten właśnie sposób skonfundowany bohater pyta: „Will I ever get rid of my angusih? Will my soul be blessed?” Te właśnie rozterki będą już nam towarzyszyć do końca. „4TX. 31B” w jest smętnie wyrecytowany w całości. W większości natomiast mamy do czynienia z ryjącym, zdartym growlingiem, który ma w sobie wiele z doom metalu, tak jak częściowo cała muzyka.

Na swoim debiucie płytowym Supuration prezentuje ciekawy splot gatunków, nadając swojemu death metalowi tą pogrzebową aurę mającą na celu dopomożenie duszy w rozwikłaniu egzystencjonalnych zagadek. Jednak błąkanie się po zamkniętym w sześcian obiegu przynosi niewiele pocieszenia. Na końcu wiemy mniej więcej tyle co na początku, a album kończy się pytaniem „Where Am I?”

Tracklista:

01. Prélude
02. The Elevation
03. Soul's Spéculum
04. 1308.JP.08
05. The Cube
06. Through The Transparent Partitions
07. Spherical Inner-Sides
08. The Accomplishment
09. 4TX.31B
10. The Dim Light

Wydawca: Reincarnate (1993)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły